Shorten URLs (7.x-1.0-rc1) - en to eu translation catalogue (7 entries)

en: Title
eu: Izenburua

en: delete
eu: ezabatu

en: Type
eu: Mota

en: Name
eu: Izena

en: edit
eu: editatu

en: Save
eu: Gorde

en: URL
eu: URLa
