Shorten URLs (7.x-1.0-rc1) - en to ku translation catalogue (13 entries)

en: Title
ku: ناونیشان

en: delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Type
ku: جۆر

en: Actions
ku: کردارەکان

en: None
ku: هیچ

en: Name
ku: ناو

en: edit
ku: ده‌ستکاریکردن

en: Save
ku: پاشەکەوتکردن

en: Text
ku: دەق

en: User ID
ku: ID ی بەکارهێنەر

en: General
ku: گشتی

en: IP Address
ku: ئەدرێسی ئای.پی.

en: Short
ku: کورت
