Shorten URLs (7.x-1.0) - en to bo translation catalogue (18 entries)

en: Title
bo: ཁ་བྱང

en: delete
bo: བསུབ

en: Type
bo: རིགས

en: Actions
bo: བྱ་འགུལ

en: None
bo: མེད།

en: Name
bo: མིང

en: edit
bo: རྩོམ་སྒྲིག

en: Save
bo: ཉར་ཚགས

en: URL
bo: དྲ་གནས

en: Text
bo: ཡི་གེ

en: User ID
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་ཨང་རྟགས

en: General
bo: སྤྱིར་བཏང

en: Method
bo: ཐབས་ལམ

en: IP Address
bo: IP ཁ་བྱང

en: Original
bo: གདོད་མ།

en: Short
bo: བསྡུས་པ

en: Maximum link text length
bo: སྦྲེལ་ཐག་གི་ཆེས་རིང་ཤོས་ཀྱི་ཡི་གེ་ཚད

en: URLs longer than this number of characters will be truncated to prevent long strings that break formatting. The link itself will be retained; just the text portion of the link will be truncated.
bo: དྲ་གནས་ནང་དུ་ཡིག་འབྲུ་ཚད་འདི་ལས་རིང་བ་དག་བཅད་ནས་ཡིག་ཕྲེང་རིང་བ་དག་གིས་རྣམ་གཞག་བཀྲུགས་མི་ཐུབ་པར་བཟོ་བ། ཡིག་ཕྲེང་དེ་ཉར་ཡོད་ནའང་ཡིག་ཕྲེང་གི་མཐའ་ནས་ཡི་གེ་དུམ་བུ་གཅིག་གཅོད་རྒྱུ་ཡིན།
