Shorten URLs (7.x-1.0) - en to es translation catalogue (20 entries)

en: Title
es: Título

en: delete
es: eliminar

en: Type
es: Tipo

en: Actions
es: Acciones

en: None
es: Ninguno

en: Name
es: Nombre

en: edit
es: editar

en: Save
es: Guardar

en: Text
es: Texto

en: User ID
es: ID de Usuario

en: Method
es: Método

en: IP Address
es: Dirección IP

en: seconds
es: segundos

en: Short
es: Corto

en: Service
es: Servicio

en: Created time
es: Hora de creación

en: Maximum link text length
es: Longitud máxima del texto del enlace

en: URLs longer than this number of characters will be truncated to prevent long strings that break formatting. The link itself will be retained; just the text portion of the link will be truncated.
es: Las URL con más caracteres que este número se truncan para evitar cadenas largas que rompen el formato. El enlace en si mismo se conserva. Sólo se trunca la porción de texto del enlace.

en: Behavior
es: Comportamiento

en: Short URL
es: URL breve
