Shorten URLs (7.x-1.0) - en to et translation catalogue (17 entries)

en: Title
et: Pealkiri

en: delete
et: kustuta

en: Type
et: Liik

en: Actions
et: Toimingud

en: None
et: Puudub

en: Name
et: Nimi

en: edit
et: muuda

en: Save
et: Salvesta

en: Text
et: Tekst

en: User ID
et: Kasutaja ID

en: General
et: Üldine

en: Method
et: Meetod

en: Original
et: Originaal

en: Short
et: Lühike

en: Service
et: Teenus

en: Maximum link text length
et: Maksimaalne lingi teksti pikkus

en: URLs longer than this number of characters will be truncated to prevent long strings that break formatting. The link itself will be retained; just the text portion of the link will be truncated.
et: Sellest numbrist suuremad internetiaadressid kärbitakse lühemaks, et vältida liiga pikki tekste. Viide ise jääb alles, kärbitakse lihtsalt viite tekstiosa.
