Shorten URLs (7.x-1.0) - en to fr translation catalogue (18 entries)

en: Title
fr: Titre

en: delete
fr: supprimer

en: None
fr: Aucun(e)

en: Name
fr: Nom

en: edit
fr: modifier

en: Save
fr: Enregistrer

en: Text
fr: Texte

en: User ID
fr: Identifiant (ID) utilisateur

en: General
fr: Général

en: Method
fr: Méthode

en: IP Address
fr: Adresse IP

en: seconds
fr: secondes

en: Short
fr: Court

en: Created time
fr: Date de création

en: Maximum link text length
fr: Longueur maximale des textes des liens

en: URLs longer than this number of characters will be truncated to prevent long strings that break formatting. The link itself will be retained; just the text portion of the link will be truncated.
fr: Les URLs comportant plus de caractères que le nombre ci-dessus seront tronqués pour éviter les chaînes de caractères trop longues, qui briseraient la mise en page. Le lien en tant que tel sera conservé ; seule la partie textuelle du lien sera tronquée.

en: Behavior
fr: Comportement

en: Short URL
fr: URL courte
