Shorten URLs (7.x-1.0) - en to jv translation catalogue (16 entries)

en: Title
jv: Judul

en: delete
jv: busak

en: Type
jv: Tipe

en: Actions
jv: Aksi

en: None
jv: Nihil

en: Name
jv: Jeneng

en: edit
jv: sunting

en: Save
jv: Simpen

en: Text
jv: Teks

en: User ID
jv: ID panganggo

en: General
jv: Umum

en: Method
jv: Metode

en: IP Address
jv: Alamat IP

en: Short
jv: Cendhek

en: Maximum link text length
jv: Dawa maksimum teks pranala

en: URLs longer than this number of characters will be truncated to prevent long strings that break formatting. The link itself will be retained; just the text portion of the link will be truncated.
jv: ORL luwih dawa sākā jumlah karakter iki arep dikurangi kanggo njaga dawané teks sing ngrusak formatan teks. Pranalané dhéwé tetep dijaga; namung bagéyan teks pranala sing dikurangi.
