Shorten URLs (7.x-1.0) - en to mg translation catalogue (5 entries)

en: Title
mg: Lohateny

en: delete
mg: fafao

en: Type
mg: Karazana

en: Actions
mg: Asa

en: Short
mg: Fohy
