Shorten URLs (7.x-1.0) - en to ro translation catalogue (16 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: delete
ro: șterge

en: Type
ro: Tip

en: Actions
ro: Acțiuni

en: None
ro: Nimic

en: Name
ro: Nume

en: edit
ro: modifică

en: Save
ro: Salvare

en: User ID
ro: ID utilizator

en: Method
ro: Metodă

en: IP Address
ro: Adresă IP

en: Original
ro: Originală

en: seconds
ro: secunde

en: Short
ro: Scurt

en: Maximum link text length
ro: Lungimea maximă pentru șirul text

en: URLs longer than this number of characters will be truncated to prevent long strings that break formatting. The link itself will be retained; just the text portion of the link will be truncated.
ro: URL-urile mai lungi decât acest număr de caractere vor fi trunchiate pentru a preveni șirurile de caractere lungi care rup formatul. Linkul va fi reținut, doar partea text a linkului va fi trunchiată.
