Shorten URLs (7.x-1.0) - en to sv translation catalogue (18 entries)

en: Title
sv: Titel

en: delete
sv: radera

en: Type
sv: Typ

en: Actions
sv: Åtgärder

en: None
sv: Ingen

en: Name
sv: Namn

en: edit
sv: redigera

en: Save
sv: Spara

en: User ID
sv: Användar-ID

en: General
sv: Allmän

en: Method
sv: Metod

en: IP Address
sv: IP-adress

en: seconds
sv: sekunder

en: Short
sv: Kort

en: Service
sv: Tjänst

en: Maximum link text length
sv: Största längd för länktext

en: URLs longer than this number of characters will be truncated to prevent long strings that break formatting. The link itself will be retained; just the text portion of the link will be truncated.
sv: URL:er som är längre än detta antal tecken kommer att kortas av för att förhindra att långa strängar stör formateringen. Själva länken påverkas inte, det är bara texten som kortas av.

en: Behavior
sv: Beteende
