Shorten URLs (7.x-1.3) - en to ar translation catalogue (17 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: delete
ar: حذف

en: Type
ar: النوع

en: Actions
ar: الإجراءات

en: None
ar: لا شيء

en: Name
ar: الاسم

en: edit
ar: تحرير

en: Save
ar: حفظ

en: URL
ar: العنوان URL

en: Text
ar: نص

en: User ID
ar: معرف المستخدم

en: General
ar: عام

en: Method
ar: الطريقة

en: IP Address
ar: العنوان IP

en: Short
ar: قصير

en: Maximum link text length
ar: أقصى طول لنص الرابط

en: URLs longer than this number of characters will be truncated to prevent long strings that break formatting. The link itself will be retained; just the text portion of the link will be truncated.
ar: ستقطع المسارات التي عدد حروفها أكبر من هذا الرقم، و ذلك لمنع المقاطع الطويلة التي تخرب العرض. سيظل الرابط نفسه كما هو، إلا أن الجزء النصي في الرابط سيقطع.
