Shorten URLs (7.x-1.3) - en to cs translation catalogue (18 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: delete
cs: smazat

en: Type
cs: Typ

en: Actions
cs: Akce

en: None
cs: Žádné

en: Name
cs: Jméno

en: edit
cs: upravit

en: Save
cs: Uložit

en: User ID
cs: ID uživatele

en: General
cs: Obecné

en: Method
cs: Metoda

en: IP Address
cs: IP adresa

en: Original
cs: Původní

en: seconds
cs: sekund

en: Short
cs: Krátký

en: Service
cs: Služba

en: Maximum link text length
cs: Maximální délka textu odkazu

en: URLs longer than this number of characters will be truncated to prevent long strings that break formatting. The link itself will be retained; just the text portion of the link will be truncated.
cs: URL delší než toto číslo budou zkráceny, aby se předešlo dlouhým textům, které ničí formátování. Samotný odkaz bude zachován, zkrátí se pouze textová část odkazu.
