Shorten URLs (7.x-1.3) - en to da translation catalogue (17 entries)

en: Title
da: Titel

en: delete
da: slet

en: Actions
da: Handlinger

en: None
da: Ingen

en: Name
da: Navn

en: edit
da: redigér

en: Save
da: Gem

en: Text
da: Tekst

en: User ID
da: Bruger ID

en: General
da: Generelt

en: Method
da: Metode

en: IP Address
da: IP-adresse

en: seconds
da: sekunder

en: Short
da: Kort datoformat

en: Maximum link text length
da: Maksimal længde af linktekst

en: URLs longer than this number of characters will be truncated to prevent long strings that break formatting. The link itself will be retained; just the text portion of the link will be truncated.
da: URLer, der er længere end det angive antal tegn, beskæres. Linket forbliver intakt, men teksten bliver forkortet.

en: Behavior
da: Opførsel
