Shorten URLs (7.x-1.3) - en to el translation catalogue (17 entries)

en: Title
el: Τίτλος

en: delete
el: διαγραφή

en: Type
el: Τύπος

en: Actions
el: Ενέργειες

en: None
el: Κανένα

en: Name
el: Όνομα

en: edit
el: επεξεργασία

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Text
el: Κείμενο

en: User ID
el: Αναγνωριστικό χρήστη

en: General
el: Γενικά

en: Method
el: Μέθοδος

en: IP Address
el: Διεύθυνση IP

en: Original
el: Πρωτότυπο

en: Short
el: Σύντομο

en: Maximum link text length
el: Μέγιστο μέγεθος κειμένου συνδέσμου

en: URLs longer than this number of characters will be truncated to prevent long strings that break formatting. The link itself will be retained; just the text portion of the link will be truncated.
el: Διευθύνσεις URL μεγαλύτερες από αυτό τον αριθμό χαρακτήρων θα αποκόβονται για να αποφευχθούν οι μεγάλες γραμμές που θα χαλάσουν τη μορφοποίηση. Η παραπομπή θα παραμένει αυτούσια, μόνο το κείμενό της θα αποκόβεται.
