Shorten URLs (7.x-1.3) - en to fil translation catalogue (9 entries)

en: Title
fil: Pamagat

en: delete
fil: tanggalin

en: Type
fil: Uri

en: Actions
fil: Mga gawain

en: Name
fil: Pangalan

en: edit
fil: wastuhin

en: Save
fil: Pangalagaan

en: IP Address
fil: Tirahang IP

en: Short
fil: Maigsi
