Shorten URLs (7.x-1.3) - en to pl translation catalogue (19 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: delete
pl: usuń

en: Type
pl: Typ

en: Actions
pl: Akcje

en: None
pl: Brak

en: Name
pl: Nazwa

en: edit
pl: edytuj

en: Save
pl: Zapisz

en: Text
pl: Tekst

en: User ID
pl: ID użytkownika

en: General
pl: Ogólne

en: Method
pl: Metoda

en: IP Address
pl: Adres IP

en: Original
pl: Oryginał

en: seconds
pl: sekundy

en: Short
pl: Krótka

en: Maximum link text length
pl: Maksymalna długość tekstu odnośnika

en: URLs longer than this number of characters will be truncated to prevent long strings that break formatting. The link itself will be retained; just the text portion of the link will be truncated.
pl: Adresy URL o liczbie znaków większej, niż zadeklarowana tutaj, zostaną skrócone, by zapobiec zaburzeniu wyglądu strony. Sam adres pozostanie nietknięty, a skrócony zostanie tylko tekst.

en: Behavior
pl: Zachowanie
