Shorten URLs (7.x-1.3) - en to vi translation catalogue (20 entries)

en: Title
vi: Tiêu đề

en: delete
vi: xoá

en: Type
vi: Kiểu

en: Actions
vi: Thao tác

en: None
vi: Không có

en: Name
vi: Tên

en: edit
vi: sửa

en: Save
vi: Lưu

en: Text
vi: Văn bản

en: User ID
vi: ID người dùng

en: General
vi: Tổng quát

en: Method
vi: Phương thức

en: IP Address
vi: Địa chỉ IP

en: Original
vi: Gốc

en: seconds
vi: giây

en: Short
vi: Ngắn

en: Created time
vi: Thời gian tạo

en: Maximum link text length
vi: Độ dài tối đa của chuỗi liên kết

en: URLs longer than this number of characters will be truncated to prevent long strings that break formatting. The link itself will be retained; just the text portion of the link will be truncated.
vi: Những URL có độ dài nhiều hơn số lượng ký tự này sẽ bị cắt bớt nhằm ngăn chặn những chuỗi ký tự dài làm hỏng định dạng. Nội dung liên kết vẫn được giữ nguyên, chỉ có chuỗi thể hiện là bị cắt bớt.

en: Behavior
vi: Ứng xử
