Shoutbox (7.x-1.0-alpha3) - en to ro translation catalogue (29 entries)

en: Author
ro: Autor

en: Confirm
ro: Confirmă

en: Cancel
ro: Anulare

en: Display settings
ro: Setări de afișare

en: Update
ro: Actualizare

en: Created
ro: Creat

en: Textfield
ro: Câmp de text

en: Changed
ro: Schimbat

en: Shoutbox
ro: Mesaje instante

en: Post newest shouts on top
ro: Afișează mesajele instante în top

en: When checked, new shouts will appear on the top instead of the bottom.
ro: Dacă este activ, noile mesaje instante vor apărea în top.

en: Default the name field to the logged in user name
ro: Schimbă numele real cu numele de utilizator

en: When checked, "Your name/nick" will be replaced by the logged in user name
ro: Dacă este activ, numele dumneavoastră va fi înlocuit cu numele de utilizator

en: Auto refresh (in seconds)
ro: Actualizare automată (în secunde)

en: Number of minutes for which anonymous users may edit or delete their own posts
ro: Numărul de minute, cât timp utilizatorii neautentificați își vor putea edita sau șterge mesajele instante proprii

en: Number of minutes for which registered users may edit or delete their own posts
ro: Numărul de minute, cât timp utilizatorii autentificați își vor putea edita sau șterge mesajele instante proprii

en: Number of days after which shouts will be purged from the database
ro: Numărul de zile după care mesajele vor fi șterse din baza de date

en: Your Name/Nick
ro: Numele dumneavoastră

en: Enter Message
ro: Introduceți mesajul

en: Shout
ro: Trimite

en: Are you sure you want to delete this shout?
ro: Sunteți sigur că doriți ștergerea acestui mesaj instant?

en: Are you sure you want to publish this shout?
ro: Sunteți sigur că doriți publicarea acestui mesaj instant?

en: Are you sure you want to unpublish this shout?
ro: Sunteți sigur că doriți retragerea acestui mesaj instant?

en: Your shout has been saved.
ro: Mesajul dumneavoastră a fost salvat.

en: Your shout was deleted.
ro: Mesajul dumneavoastră a fost șters.

en: The shout was published.
ro: Mesajul instant a fost publicat.

en: The shout was unpublished.
ro: Mesajul instant a fost retras.

en: About
ro: Despre

en: You must enter a message.
ro: Mesajul este obligatoriu.
