Shoutbox (7.x-1.1) - en to pt translation catalogue (18 entries)

en: Home
pt: Início

en: Groups
pt: Grupos

en: Author
pt: Autor

en: Confirm
pt: Confirmar

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Display settings
pt: Exibir configurações

en: Update
pt: Atualizar

en: Created
pt: Criado

en: Post
pt: Publicar

en: Textfield
pt: Campo de texto

en: Time format
pt: Formato da hora

en: Changed
pt: Alterado

en: Auto refresh (in seconds)
pt: Atualização automática (em segundos)

en: Your Name/Nick
pt: Seu Nome/Nick

en: Enter Message
pt: Digite a mensagem

en: About
pt: Sobre

en: You must enter a message.
pt: Tem de introduzir uma mensagem.

en: Textarea
pt: Área de texto
