Simple hierarchical select (7.x-1.1) - en to hu translation catalogue (16 entries)

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: - None -
hu: – Nincs –

en: Save
hu: Mentés

en: Vocabulary
hu: Szótár

en: Selection type
hu: Kiválasztás típusa

en: Autocomplete
hu: Automatikusan kiegészülő

en: Select which vocabulary to show terms for in the regular options.
hu: Melyik szótárból legyenek megmutatva a kifejezések az általános beállításokban.

en: Dropdown
hu: Legördülő

en: Show hierarchy in dropdown
hu: Hierarchia megjelenítése a legördülő választólistában

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
hu: Érvénytelen szótár lett kiválasztva. Meg kell változtatni a beállításokban.

en: Select terms from vocabulary @voc
hu: Kifejezések kiválasztása @voc szótárból

en: Select terms
hu: Kifejezések kiválasztása

en: Unable to find term: @terms | Unable to find terms: @terms
hu[0]: A kifejezés nem található: @terms
hu[1]: A kifejezések nem találhatók: @terms

en: Display error message
hu: Hibaüzenet megjelenítése
