Simple hierarchical select (7.x-1.1) - en to it translation catalogue (15 entries)

en: Cancel
it: Annulla

en: Yes
it: Sì

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Save
it: Salva

en: Vocabulary
it: Vocabolario

en: Selection type
it: Tipo di selezione

en: Autocomplete
it: Autocompletamento

en: Select which vocabulary to show terms for in the regular options.
it: Selezionare per quale vocabolario mostrare i termini nelle opzioni regolari.

en: Dropdown
it: Menu a discesa

en: Show hierarchy in dropdown
it: Mostra la gerarchia nel menu a discesa

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
it: È stato selezionato un vocabolario non valido. Si prega di modificarlo nelle opzioni.

en: Select terms from vocabulary @voc
it: Selezionare i termini dal vocabolario @voc

en: Select terms
it: Seleziona i termini

en: Unable to find term: @terms | Unable to find terms: @terms
it[0]: Impossibile trovare il termine: @terms
it[1]: Impossibile trovare i termini: @terms

en: Display error message
it: Mostra il messaggio di errore
