Simple hierarchical select (7.x-1.1) - en to tr translation catalogue (17 entries)

en: Cancel
tr: İptal

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: Save
tr: Kaydet

en: Vocabulary
tr: Sözlük

en: Selection type
tr: Seçim Türü

en: Display number of nodes
tr: Düğüm sayısını göster

en: Autocomplete
tr: Otomatik tamamla

en: Select which vocabulary to show terms for in the regular options.
tr: Düzenli seçeneklerde terimleri gösterilecek sözlüğü seçin.

en: Dropdown
tr: Açılan

en: Show hierarchy in dropdown
tr: Açılır listede hiyerarşiyi göster

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
tr: Geçersiz bir sözlük seçtiniz. Lütfen seçenekler bölümünden değiştiriniz.

en: Select terms from vocabulary @voc
tr: Terimleri şu sözlükten seçin @voc

en: Select terms
tr: Terimler seçin

en: Unable to find term: @terms | Unable to find terms: @terms
tr[0]: Şu terimler bulunamadı: @terms

en: Display error message
tr: Hata iletisini görüntüle
