SigmaOne (7.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (28 entries)

en: Pages
it: Pagine

en: Content
it: Contenuto

en: Enable
it: Abilita

en: Weight
it: Peso

en: Parent
it: Genitore

en: Help
it: Aiuto

en: Default
it: Predefinito

en: Open
it: Aperto

en: Text
it: Testo

en: n/a
it: n/d

en: Last post
it: Ultimo contenuto

en: Add new comment
it: Aggiungi un commento

en: Show
it: Mostra

en: ‹ previous
it: ‹ precedente

en: next ›
it: seguente ›

en: Your search yielded no results
it: La ricerca non ha prodotto risultati

en: Topics
it: Argomenti

en: Posts
it: Messaggi

en: on
it: il

en: Hide
it: Nascondi

en: 1 comment | @count comments
it[0]: 1 commento
it[1]: @count commenti

en: « first
it: « prima

en: last »
it: ultima »

en: Skip to main content
it: Salta al contenuto principale

en: @time ago<br />by !author
it: @time fa<br />da !author

en: Column
it: Colonna

en: Page top
it: Inizio pagina

en: Page bottom
it: Fondo pagina
