SigmaOne (7.x-1.0-alpha15) - en to ja translation catalogue (34 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Pages
ja: ページ

en: Content
ja: コンテンツ

en: Enable
ja: 有効

en: Weight
ja: ウェイト

en: Link
ja: リンク

en: Parent
ja: 親

en: Help
ja: ヘルプ

en: Default
ja: デフォルト

en: Open
ja: オープン

en: Text
ja: テキスト

en: n/a
ja: 利用不可

en: Last post
ja: 最終投稿

en: Logo
ja: ロゴ

en: Forum
ja: フォーラム

en: Add new comment
ja: コメントを追加

en: Search Results
ja: 検索結果

en: Show
ja: 表示

en: ‹ previous
ja: ‹ 前へ

en: next ›
ja: 次へ ›

en: Your search yielded no results
ja: キーワードに該当するページは見つかりませんでした

en: Topics
ja: トピック

en: Posts
ja: 投稿

en: Hide
ja: 非表示

en: 1 comment | @count comments
ja[0]: コメント数 @count
ja[1]: コメント数 @count

en: « first
ja: « 最初へ

en: last »
ja: 最後 »

en: Skip to main content
ja: メインコンテンツに移動

en: @time ago<br />by !author
ja: @time前<br />投稿者： !author

en: Favicon
ja: お気に入りアイコン

en: Column
ja: カラム

en: Page top
ja: ページの先頭

en: Page bottom
ja: ページの最後

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create-content">content type creation page</a> to add a new content type.
ja: まだコンテンツタイプを一つも作成していません。<a href="@create-content">コンテンツタイプ作成ページ</a>で、コンテンツタイプを追加してください。
