SigmaOne (7.x-1.0-beta1) - en to id translation catalogue (30 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Pages
id: Halaman-halaman

en: Content
id: Konten

en: Enable
id: Aktifkan

en: Weight
id: Bobot

en: Link
id: Tautan

en: Parent
id: Induk

en: Help
id: Bantuan

en: Default
id: Bawaan

en: Open
id: Buka

en: Text
id: Teks

en: n/a
id: t/t

en: Last post
id: Kiriman terakhir

en: Add new comment
id: Tambah komentar baru

en: Show
id: Tampilkan

en: ‹ previous
id: ‹ sebelumnya

en: next ›
id: selanjutnya ›

en: Your search yielded no results
id: Pencarian anda tidak membuahkan hasil

en: Topics
id: Topik-topik

en: Posts
id: Pos

en: Hide
id: Sembunyikan

en: 1 comment | @count comments
id[0]: 1 komentar
id[1]: @count komentar

en: « first
id: « awal

en: last »
id: akhir »

en: Skip to main content
id: Lompat ke isi utama

en: @time ago<br />by !author
id: @time y.l<br />oleh !author

en: Column
id: Kolom

en: Page top
id: Halaman atas

en: Page bottom
id: Halaman bawah

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create-content">content type creation page</a> to add a new content type.
id: Anda belum membuat sembarang tipe konten. Kunjungi <a href="@create-content">halaman pembuatan tipe konten</a> untuk menambah tipe konten baru.
