SigmaOne (7.x-1.0-beta10) - en to pt translation catalogue (37 entries)

en: Home
pt: Início

en: Pages
pt: Páginas

en: Content
pt: Conteúdo

en: Enable
pt: Habilitar

en: Weight
pt: Peso

en: Parent
pt: Superior

en: Help
pt: Ajuda

en: Default
pt: Padrão

en: Open
pt: Aberto

en: Text
pt: Texto

en: n/a
pt: n/d

en: Done
pt: Concluído

en: Last post
pt: Último post

en: Forum
pt: Fórum

en: Add new comment
pt: Comentar

en: Search Results
pt: Resultados da Busca

en: Show
pt: Exibir

en: ‹ previous
pt: ‹ anterior

en: next ›
pt: próximo ›

en: Your search yielded no results
pt: A busca não retornou resultados

en: Topics
pt: Tópicos

en: on
pt: em

en: Hide
pt: Ocultar

en: 1 comment | @count comments
pt[0]: 1 comentário
pt[1]: @count comentários

en: « first
pt: « primeiro

en: last »
pt: último »

en: Skip to main content
pt: Pular para o conteúdo principal

en: @time ago<br />by !author
pt: há @time<br/>por !autor

en: Column
pt: Coluna

en: Send Message
pt: Enviar Mensagem

en: Header Right
pt: Cabeçalho direito

en: Page top
pt: Topo da página

en: Page bottom
pt: Fim da página

en: Sidebar First
pt: Barra Lateral Esquerda

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create-content">content type creation page</a> to add a new content type.
pt: Você ainda não criou nenhum tipo de conteúdo. Vá para a <a href="@create-content">página de criação de tipos de conteúdo</a> para adicionar um novo tipo de conteúdo.

en: Sidebar Second
pt: Barra Lateral Direita

en: Add other blocks
pt: Adicionar outros blocos
