SigmaOne (7.x-1.0-beta5) - en to hi translation catalogue (32 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Pages
hi: पृष्ठ

en: Content
hi: सामग्री

en: Enable
hi: सक्रीय करें

en: Weight
hi: मान

en: Link
hi: कड़ी

en: Parent
hi: मूल जनक

en: Help
hi: मदद

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Open
hi: खुला

en: Text
hi: लेख

en: n/a
hi: लागू नहीं

en: Done
hi: पूर्ण हुआ

en: Last post
hi: आखरी पोस्ट

en: Logo
hi: प्रतीक चिन्ह

en: Forum
hi: फोरम

en: Add new comment
hi: नई टिप्पणी जोड़ें

en: Show
hi: दिखाये

en: ‹ previous
hi: ‹ पिछले

en: next ›
hi: अगला >

en: Your search yielded no results
hi: आपकी खोज में कोई परिणाम नहीं मिले

en: Topics
hi: विषय

en: Posts
hi: प्रविष्टियाँ

en: Hide
hi: छिपाएँ

en: 1 comment | @count comments
hi[0]: १ टिप्पणी
hi[1]: @count टिप्पणियाँ

en: « first
hi: « प्रथम

en: last »
hi: अन्तिम »

en: @time ago<br />by !author
hi: @time पे<br />!author द्वारा

en: Page top
hi: पृष्ठ का शीर्ष

en: Page bottom
hi: पृष्ठ के नीचे

en: Add other blocks
hi: अन्य ब्लॉक में जोड़ें

en: Disable Empty
hi: निर्योग्य खाली
