SigmaOne (7.x-1.0-beta8) - en to fr translation catalogue (38 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Content
fr: Contenu

en: Enable
fr: Activer

en: Weight
fr: Poids

en: Link
fr: Lien

en: Help
fr: Aide

en: Default
fr: Par défaut

en: Open
fr: Ouvert

en: Text
fr: Texte

en: Done
fr: Terminé

en: Last post
fr: Dernière contribution

en: Add new comment
fr: Ajouter un commentaire

en: Search Results
fr: Résultats de recherche

en: Show
fr: Afficher

en: ‹ previous
fr: ‹ précédent

en: next ›
fr: suivant ›

en: Your search yielded no results
fr: Votre recherche n'a donné aucun résultat

en: Topics
fr: Sujets

en: Posts
fr: Contributions

en: on
fr: activé

en: Hide
fr: Masquer

en: 1 comment | @count comments
fr[0]: @count commentaire
fr[1]: @count commentaires

en: « first
fr: « premier

en: last »
fr: dernier »

en: Skip to main content
fr: Aller au contenu principal

en: @time ago<br />by !author
fr: il y a @time<br />par !author

en: Column
fr: Colonne

en: Send Message
fr: Envoyer le message

en: Preface Middle
fr: Préface du milieu

en: View Profile
fr: Voir le profil

en: Page top
fr: Haut de page

en: Page bottom
fr: Bas de page

en: Sidebar First
fr: Première barre latérale

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create-content">content type creation page</a> to add a new content type.
fr: Vous n'avez aucun type de contenu pour l'instant. Pour ajouter un nouveau type de contenu, allez à la page de <a href="@create-content">création d'un type de contenu</a>.

en: Wrapper
fr: Enveloppe (wrapper)

en: Sidebar Second
fr: Seconde barre latérale

en: Add other blocks
fr: Ajouter d'autres blocs

en: Page background
fr: Arrière-plan de la page
