Signup, Share, Track (7.x-1.0-alpha2) - en to fr translation catalogue (18 entries)

en: Title
fr: Titre

en: user
fr: utilisateur

en: Name
fr: Nom

en: Help
fr: Aide

en: Text
fr: Texte

en: User
fr: Utilisateur

en: The name of the user.
fr: Le nom de l'utilisateur.

en: The e-mail address %email is already registered. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
fr: L'adresse électronique %email est déjà enregistrée. <a href="@password">Avez-vous oublié votre mot de passe ?</a>

en: Empty
fr: Vide

en: users
fr: utilisateurs

en: Save Configuration
fr: Enregistrer la Configuration

en: User Roles
fr: rôles utilisateur

en: Error saving user account.
fr: Erreur à la sauvegarde du compte utilisateur.

en: Signups
fr: Inscriptions

en: Button text
fr: Texte du bouton

en: Link this field to its user
fr: Lier ce champ à l'utilisateur correspondant

en: This will override any other link you have set.
fr: Ceci supplantera tout autre lien que vous avez défini.

en: Display as link
fr: Afficher comme lien
