Signup, Share, Track (7.x-1.0-alpha3) - en to de translation catalogue (17 entries)

en: Title
de: Titel

en: user
de: Benutzer

en: Help
de: Hilfe

en: User
de: Benutzer

en: The name of the user.
de: Der Name des Benutzers.

en: The e-mail address %email is already registered. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
de: Die E-Mailadresse %email ist bereits registriert. <a href="@password">Haben Sie Ihr Passwort vergessen??</a>

en: Empty
de: Leer

en: users
de: Benutzer

en: Save Configuration
de: Konfiguration speichern

en: User Roles
de: Benutzerrollen

en: Error saving user account.
de: Fehler beim Speichern des Benutzerkontos.

en: Signups
de: Anmeldungen

en: Button text
de: Button-Text

en: Link this field to its user
de: Dieses Feld mit seinem Benutzer verlinken

en: This will override any other link you have set.
de: Dies wird alle anderen Links übersteuern.

en: Display as link
de: Als Link anzeigen

en: Share URL
de: URL teilen
