Signup, Share, Track (7.x-1.0-alpha3) - en to pt translation catalogue (17 entries)

en: Title
pt: Título

en: user
pt: usuário

en: Name
pt: Nome

en: Help
pt: Ajuda

en: Text
pt: Texto

en: User
pt: Usuário

en: The name of the user.
pt: O nome do usuário.

en: The e-mail address %email is already registered. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
pt: O e-mail %email já foi registrado. <a href="@password">Talvez você tenha esquecido a sua senha?</a>

en: Empty
pt: Vazio

en: users
pt: usuários

en: User Roles
pt: Papéis de Usuário

en: Error saving user account.
pt: Erro ao gravar a conta do usuário.

en: Signups
pt: Inscrições

en: Button text
pt: Texto do botão

en: Link this field to its user
pt: Linkar esse campo à página do usuário

en: This will override any other link you have set.
pt: Esta configuração vai sobrescrever qualquer outro link que você tenha configurado.

en: Display as link
pt: Exibir como um link
