Signup, Share, Track (7.x-1.0-alpha4) - en to ja translation catalogue (15 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: user
ja: ユーザー

en: Name
ja: 名前

en: Help
ja: ヘルプ

en: Text
ja: テキスト

en: User
ja: ユーザー

en: The name of the user.
ja: ユーザーの名前です。

en: Empty
ja: 空

en: users
ja: ユーザ

en: Error saving user account.
ja: ユーザーアカウントの保存中にエラーが発生しました。

en: Signups
ja: サインアップ

en: Button text
ja: ボタンのテキスト

en: Link this field to its user
ja: このフィールドをユーザーにリンク

en: This will override any other link you have set.
ja: 他に設定したリンクがあれば、それによって上書きされます。

en: Display as link
ja: リンクとして表示
