Similar By Terms (7.x-1.0-alpha3) - en to uk translation catalogue (18 entries)

en: yes
uk: так

en: <none>
uk: <нічого>

en: Paths
uk: Шляхи

en: no
uk: ні

en: Never
uk: Ніколи

en: Similar entries from ANY vocabulary.
uk: Схожі записи з будь-якого словника.

en: Similar entries from the @vocab vocabulary.
uk: Схожі записи зі словника @vocab.

en: Item count
uk: Число записів

en: The maximum number of similar items to display
uk: Максимальне число відображуваних записів

en: Similar
uk: Схожий

en: Display Options
uk: Налаштування Вигляду

en: Display titles only
uk: Показати тільки заголовки

en: same as current
uk: той же, що й поточний

en: Default sort order
uk: Базове сортування

en: Clear Cache
uk: Очистити кеш

en: Display titles and teaser
uk: Показати заголовки й анонси

en: access similarterms content
uk: доступ до матеріалів схожих теґів

en: administer similarterms content
uk: керування схожими тегами матеріалів
