Similar By Terms (7.x-1.0-beta1) - en to ru translation catalogue (27 entries)

en: yes
ru: да

en: <none>
ru: <нет>

en: Paths
ru: Пути

en: no
ru: нет

en: Never
ru: Никогда

en: Similar entries from ANY vocabulary.
ru: Похожие записи из любого словаря.

en: Similar entries from the @vocab vocabulary.
ru: Похожие записи из словаря @vocab.

en: Item count
ru: Число записей

en: The maximum number of similar items to display
ru: Максимальное число отображаемых записей

en: Similar
ru: Похожий

en: Display a block of other content that is similar by keywords (taxonomy terms).
ru: Показывает блок со ссылками на другое содержимое с таким же термином таксономии.

en: Display Options
ru: Настройки отображения

en: Display titles only
ru: Показать только заголовки

en: Show current node as active in the list
ru: Показать текущий материал в качестве текущего в списке

en: same as current
ru: тот же, что и текущий

en: Content type limit
ru: Ограничение по типу материала

en: Limit to pages of this or these content type(s)
ru: Ограничить отображение на страницах выбранных типов материала

en: Terms to be ignored
ru: Термины, которые будут игнорироваться

en: Default sort order
ru: По умолчанию сортировать

en: Clear Cache
ru: Очистить кэш

en: Display titles and teaser
ru: Показать заголовки и анонсы

en: Override Options
ru: Переопределить параметры

en: Override the links generated by similar terms module.
ru: Переопределить ссылки, сгенерированные модулем similar terms.

en: Path %d
ru: Путь %d

en: %path is not a valid path
ru: Путь '%path' является не верным.

en: %vocab %path is not a valid path
ru: %vocab %path не верный путь

en: Any Vocabulary
ru: Любой словарь
