Similar By Terms (7.x-1.0-beta2) - en to ro translation catalogue (11 entries)

en: yes
ro: da

en: <none>
ro: <nimic>

en: no
ro: nu

en: Never
ro: Niciodată

en: Similar entries from ANY vocabulary.
ro: Valori asemănătoare din ORICE vocabular.

en: Similar entries from the @vocab vocabulary.
ro: Valori asemănătoare din vocabularul @vocab.

en: Item count
ro: Număr valori

en: The maximum number of similar items to display
ro: Numărul maxim de valori asemănătoare afişate

en: Similar
ro: Asemănător

en: Similar By Terms
ro: Asemănare prin termeni

en: Display Options
ro: Opțiuni de afișare
