Simple Access (7.x-2.0-alpha1) - en to cy translation catalogue (20 entries)

en: delete
cy: dileu

en: Delete
cy: Dileu

en: Submit
cy: Cyflwyno

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Groups
cy: Grwpiau

en: List
cy: Rhestr

en: Cancel
cy: Diddymu

en: This action cannot be undone.
cy: Ni ellir dad-wneud y weithred yma.

en: Weight
cy: Pwysau

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Name
cy: Enw

en: edit
cy: golygu

en: Update
cy: Diweddaru

en: Access
cy: Mynediad

en: Add
cy: Ychwanegu

en: View
cy: Gweld

en: Display
cy: Dangos

en: Roles
cy: Swyddogaethau

en: Save content type
cy: Cadw math o gynnwys

en: Profiles
cy: Proffilau
