Simple Access (7.x-2.0-alpha1) - en to it translation catalogue (22 entries)

en: delete
it: elimina

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Operations
it: Operazioni

en: Groups
it: Gruppi

en: Group
it: Gruppo

en: List
it: Elenco

en: Cancel
it: Annulla

en: This action cannot be undone.
it: Questa azione è irreversibile.

en: Weight
it: Peso

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en: Update
it: Aggiorna

en: Access
it: Accesso

en: Add
it: Aggiungi

en: View
it: Visualizza

en: Roles
it: Ruoli

en: rebuild permissions
it: Riorganizza i permessi

en: Save content type
it: Salva tipo di contenuto

en: Profiles
it: Profili

en: Are you sure you want to delete this profile?
it: Si vuole davvero eliminare il profilo?
