Simple Access (7.x-2.0-beta1) - en to fr translation catalogue (23 entries)

en: delete
fr: supprimer

en: Delete
fr: Supprimer

en: Submit
fr: Soumettre

en: Operations
fr: Opérations

en: Groups
fr: Groupes

en: Group
fr: Groupe

en: Cancel
fr: Annuler

en: This action cannot be undone.
fr: Cette action est irréversible.

en: Weight
fr: Poids

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: edit
fr: modifier

en: Update
fr: Mettre à jour

en: Access
fr: Accès

en: Add
fr: Ajouter

en: View
fr: Voir

en: Display
fr: Affichage

en: Roles
fr: Rôles

en: rebuild permissions
fr: reconstruire les droits d'accès

en: Save content type
fr: Enregistrer le type de contenu

en: Profiles
fr: Profils

en: Node Access
fr: Accès au noeud

en: Are you sure you want to delete this profile?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer ce profil ?
