Simple Access (7.x-2.0-rc1) - en to uk translation catalogue (33 entries)

en: delete
uk: видалити

en: Delete
uk: Видалити

en: Submit
uk: Надіслати

en: Operations
uk: Операції

en: Groups
uk: Групи

en: Group
uk: Група

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Access control
uk: Контроль доступу

en: This action cannot be undone.
uk: Цю дію буде неможливо відмінити.

en: Weight
uk: Вага

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: edit
uk: редагувати

en: Update
uk: Оновити

en: Access
uk: Доступ

en: Add
uk: Додати

en: View
uk: Перегляд

en: Display
uk: Показ

en: Roles
uk: Ролі

en: Edit Group
uk: Редагувати групу

en: Delete Group
uk: Вилучити групу

en: Are you sure you want to delete this group?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити цю групу?

en: rebuild permissions
uk: оновити права доступу

en: Save content type
uk: Зберегти тип матеріалу

en: Profiles
uk: Профілі

en: Access groups
uk: Групи доступу

en: Maintain access profiles
uk: Профілі простого доступу

en: Edit Profile
uk: Редагувати профіль

en: Delete Profile
uk: Видалення профілю

en: Owner permissions
uk: Дозволи власника

en: Are you sure you want to delete this profile?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити цей профіль?

en: Disable access profile
uk: Вимкнути профіль доступу

en: Public access
uk: Загальний доступ
