Simple Access (7.x-2.0-rc4) - en to nl translation catalogue (52 entries)

en: delete
nl: verwijderen

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Submit
nl: Indienen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Groups
nl: Groepen

en: Group
nl: Groep

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Access control
nl: Toegangscontrole

en: This action cannot be undone.
nl: Deze actie kan niet ongedaan worden gemaakt.

en: Weight
nl: Gewicht

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: edit
nl: bewerken

en: Update
nl: Bijwerken

en: Access
nl: Toegang

en: View
nl: Weergeven

en: Display
nl: Weergeven

en: Roles
nl: Rollen

en: Add group
nl: Groep toevoegen

en: Manage groups of users for node-specific access control.
nl: Gebruikersgroepen voor node-specifieke toegangscontrole beheren.

en: Edit Group
nl: Groep bewerken

en: Delete Group
nl: Groep verwijderen

en: Are you sure you want to delete this group?
nl: Weet u zeker dat u deze groep wilt verwijderen?

en: You have not yet defined any access groups.
nl: U heeft nog geen toegangsgroepen gedefinieerd.

en: Simple Access Settings
nl: Simple Access instellingen

en: Which options should appear on node add/edit pages for administrators? Select at least one.
nl: Welke opties moeten weergegeven worden op de node toevoeg/bewerk pagina's voor beheerders? Kies tenminste één.

en: Edit Access Group
nl: Toegangsgroep bewerken

en: Create Access Group
nl: Toegangsgroep aanmaken

en: The name for the access group as it will appear on the content editing form.
nl: De naam voor de toegangsgroep zoals weergegeven op het inhoudbewerkformulier.

en: Roles that can view
nl: Rollen die kunnen bekijken

en: simple access has created the required tables.
nl: Simple Access heeft de vereiste tabellen aangemaakt.

en: simple access has been uninstalled
nl: Simple Access is gedeïnstalleerd.

en: rebuild permissions
nl: toegangsrechten opnieuw samenstellen

en: Provides simple hide/view access for nodes.
nl: Voorziet simpele verberg/toon toegang voor nodes.

en: Save content type
nl: Inhoudstype opslaan

en: Profiles
nl: Profielen

en: Add profile
nl: Profiel toevoegen

en: Access groups
nl: Toegangsgroepen

en: Access profiles
nl: Toegangsprofielen

en: Edit Profile
nl: Profiel bewerken

en: Delete Profile
nl: Profiel verwijderen

en: Access profile
nl: Toegangsprofiel

en: No profiles defined
nl: Geen profielen gedefinieerd

en: Are you sure you want to delete this profile?
nl: Weet u zeker dat u dit profiel wil verwijderen?

en: Enable access profile
nl: Toegangsprofiel inschakelen

en: Disable access profile
nl: Toegangsprofiel uitschakelen

en: Public access
nl: Publieke toegang

en: Restricted access
nl: Beperkte toegang

en: Simple Access module form.
nl: Simple Access module-formulier.

en: You have not yet defined any access profiles.
nl: U heeft nog geen toegangsprofielen gedefinieerd.

en: Administer Simple Access
nl: Simple Access beheren

en: Configure node access
nl: Node-toegang instellen
