Simple Access (7.x-2.0-rc4) - en to oc translation catalogue (21 entries)

en: delete
oc: suprimir

en: Delete
oc: Suprimir

en: Submit
oc: Sometre

en: Operations
oc: Accions

en: Groups
oc: Gropes

en: Group
oc: Grop

en: Cancel
oc: Anullar

en: Access control
oc: Contraròtle d'accès

en: This action cannot be undone.
oc: Aquesta accion es irreversibla.

en: Weight
oc: Pes

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: edit
oc: modificar

en: Update
oc: Metre a jorn

en: Access
oc: Accès

en: View
oc: Veire

en: Display
oc: Afichatge

en: Roles
oc: Ròtles

en: rebuild permissions
oc: reconstruire los dreches d'accès

en: Save content type
oc: Enregistrar lo tipe de contengut

en: Profiles
oc: Perfils
