Simple Access (7.x-2.0-rc2) - en to id translation catalogue (22 entries)

en: delete
id: hapus

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Groups
id: Grup-grup

en: Group
id: Grup

en: List
id: Daftar

en: Cancel
id: Batal

en: Access control
id: Kendali akses

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Weight
id: Bobot

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Update
id: Perbarui

en: Access
id: Akses

en: Add
id: Tambah

en: View
id: Lihat

en: Display
id: Tampilan

en: Roles
id: Peran

en: rebuild permissions
id: membangun ulang kewenangan

en: Save content type
id: Simpan jenis konten

en: Profiles
id: Profil
