Simple Access (7.x-2.0-rc2) - en to pt translation catalogue (26 entries)

en: delete
pt: eliminar

en: Delete
pt: Eliminar

en: Submit
pt: Enviar

en: Operations
pt: Operações

en: Groups
pt: Grupos

en: Group
pt: Grupo

en: List
pt: Lista

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Access control
pt: Controlo de acessos

en: This action cannot be undone.
pt: Esta ação não pode ser desfeita.

en: Weight
pt: Peso

en: Settings
pt: Definições

en: Name
pt: Nome

en: edit
pt: editar

en: Update
pt: Atualizar

en: Access
pt: Acesso

en: Add
pt: Adicionar

en: View
pt: Mostrar

en: Display
pt: Mostrar

en: Roles
pt: Grupos de utilizador

en: rebuild permissions
pt: reconstruir permissões

en: Save content type
pt: Guardar tipo de conteúdo

en: Profiles
pt: Perfis

en: Node Access
pt: Acesso ao nó

en: Access groups
pt: Grupos de acesso

en: Are you sure you want to delete this profile?
pt: Tem a certeza que quer apagar este perfil?
