Simple Currency Converter (7.x-1.0) - en to ru translation catalogue (292 entries)

en: None
ru: Нет

en: Please enter a valid email address.
ru: Пожалуйста, введите корректный email-адрес.

en: Disclaimer
ru: Отказ

en: Sent
ru: Отправлено

en: Ban
ru: Бан

en: modules page
ru: страница модулей

en: Euro
ru: Евро

en: Canadian Dollar
ru: Канадский Доллар

en: Australian Dollar
ru: Австралийский Доллар

en: Japanese Yen
ru: Японская Иена

en: Swiss Franc
ru: Швейцарский Франк

en: Danish Krone
ru: Датская Крона

en: Hong Kong Dollar
ru: Гонконгский Доллар

en: Hungarian Forint
ru: Венгерский Форинт

en: Norwegian Krone
ru: Норвежская Крона

en: New Zealand Dollar
ru: Новозеландский Доллар

en: Swedish Krona
ru: Шведская Крона

en: Singapore Dollar
ru: Сингапурский Доллар

en: Yen
ru: Йена

en: Mexican Peso
ru: Мексиканский Песо

en: Cordoba
ru: Кордоба

en: Para
ru: Пара

en: Lira
ru: Лира

en: Guarani
ru: Гуарани

en: Dollar
ru: Долар

en: Pound
ru: Фунт

en: Cent
ru: Цент

en: Lipa
ru: Липа

en: Afghan Afghani
ru: Афганские Афгани

en: Pul
ru: Пул

en: Afghani
ru: Афгани

en: Netherlands Antillean Guilder
ru: Гульден Нидерландских Антильских островов

en: Guilder
ru: Гульден

en: Angolan Kwanza
ru: Ангольские Кванза

en: Cêntimo
ru: Сентимо

en: Kwanza
ru: Кванза

en: Argentine Peso Moneda Nacional
ru: Аргентинский Песо Национальная валюта

en: Centavos
ru: Сентаво

en: Peso
ru: Песо

en: Argentine Peso
ru: Аргентинский Песо

en: Centavo
ru: Сентаво

en: Aruban Florin
ru: Флорин Арубы

en: Azerbaijanian Manat
ru: Азербайджанские Манаты

en: Qəpik
ru: Гяпик

en: New Manat
ru: Новый Манат

en: Bosnia-Herzegovina Convertible Mark
ru: Боснии и Герцеговины Конвертируемая Марка

en: Fening
ru: Фенинг

en: Convertible Marka
ru: Конвертируемая марка

en: Barbadian Dollar
ru: Доллар Барбадоса

en: Bangladeshi Taka
ru: Бангладешская Така

en: Paisa
ru: Пайса

en: Taka
ru: Така

en: Bahraini Dinar
ru: Бахрейнский Динар

en: Fils
ru: Филс

en: Dinar
ru: Динар

en: Burundian Franc
ru: Бурундийский Франк

en: Centime
ru: Сентимо

en: Franc
ru: Франк

en: Bermudan Dollar
ru: Бермудский Доллар

en: Brunei Dollar
ru: Брунейский Доллар

en: Sen
ru: Сен

en: Bolivian Boliviano
ru: Боливийский Боливиано

en: Bolivianos
ru: Боливиано

en: Brazilian Real
ru: Бразильский Реал

en: Reais
ru: Реалы

en: Bahamian Dollar
ru: Багамский доллар

en: Bhutanese Ngultrum
ru: Бутанский Нгултрум

en: Chetrum
ru: Четрум

en: Ngultrum
ru: Нгултрум

en: Botswanan Pula
ru: Ботсванская Пула

en: Thebe
ru: Тхебе

en: Pulas
ru: Пулы

en: Belize Dollar
ru: Белизский Доллар

en: Congolese Franc
ru: Конголезский Франк

en: Rappen
ru: Раппен

en: Centésimo
ru: Чентезимо

en: Escudo
ru: Эскудо

en: Chilean Peso
ru: Чилийское Песо

en: Chinese Yuan Renminbi
ru: Китайский Юань Ренминби

en: Colombian Peso
ru: Колумбийское Песо

en: Costa Rican Colón
ru: Костариканский Колон

en: Céntimo
ru: Сантим

en: Colón
ru: Колон

en: Cuban Convertible Peso
ru: Кубинское конвертируемое Песо

en: Cuban Peso
ru: Кубинское Песо

en: Cape Verdean Escudo
ru: Эскудо Кабо-Верде

en: Czech Republic Koruna
ru: Чешская Крона

en: Djiboutian Franc
ru: Франк Джибути

en: Øre
ru: Пенни

en: Kroner
ru: Крона

en: Dominican Peso
ru: Доминиканское Песо

en: Algerian Dinar
ru: Алжирский Динар

en: Santeem
ru: Сентим

en: Estonian Kroon
ru: Эстонская Крона

en: Krooni
ru: Кроны

en: Egyptian Pound
ru: Египетский Фунт

en: Piastr
ru: Пиастр

en: Eritrean Nakfa
ru: Эритрейская Накфа

en: Nakfa
ru: Накфа

en: Ethiopian Birr
ru: Эфиопский Быр

en: Santim
ru: Сентим

en: Birr
ru: Быр

en: Fijian Dollar
ru: Доллар Фиджи

en: Falkland Islands Pound
ru: Фунт Фолклендских островов

en: Penny
ru: Пенни

en: British Pound Sterling
ru: Английский Фунт Стерлингов

en: Ghanaian Cedi
ru: Ганский Седи

en: Pesewa
ru: Песева

en: Cedi
ru: Седи

en: Gibraltar Pound
ru: Гибралтарский Фунт

en: Gambian Dalasi
ru: Гамбийский Даласи

en: Butut
ru: Бутут

en: Dalasis
ru: Даласи

en: Guinean Franc
ru: Гвинейский Франк

en: Guatemalan Quetzal
ru: Гватемальский Кетцаль

en: Quetzales
ru: Кетцаль

en: Guyanaese Dollar
ru: Гайанский доллар

en: Honduran Lempira
ru: Гондурасская Лемпира

en: Lempiras
ru: Лемпира

en: Croatian Kuna
ru: Хорватская Куна

en: Kuna
ru: Куна

en: Haitian Gourde
ru: Гаитянский Гурд

en: Gourde
ru: Гурд

en: Forint
ru: Форинт

en: Indonesian Rupiah
ru: Индонезийская Рупия

en: Rupiahs
ru: Рупия

en: Agora
ru: Агора

en: New Shekels
ru: Новые шекели

en: Indian Rupee
ru: Индийская рупия

en: Rupee
ru: Рупия

en: Icelandic Króna
ru: Исландская Крона

en: Eyrir
ru: Эйре

en: Kronur
ru: Кроны

en: Jamaican Dollar
ru: Ямайский Доллар

en: Jordanian Dinar
ru: Иорданский Динар

en: Kenyan Shilling
ru: Кенийский Шиллинг

en: Shilling
ru: Шилинг

en: Comorian Franc
ru: Коморский Франк

en: South Korean Won
ru: Южнокорейская Вона

en: Jeon
ru: Джеон

en: Won
ru: Вона

en: Kuwaiti Dinar
ru: Кувейтский Динар

en: Cayman Islands Dollar
ru: Доллар островов Кайман

en: Laotian Kip
ru: Лаосский Кип

en: Att
ru: Атт

en: Kips
ru: Кипы

en: Lebanese Pound
ru: Ливанский Фунт

en: Piastre
ru: Пиастр

en: Sri Lanka Rupee
ru: Шри-Ланкийская Рупия

en: Liberian Dollar
ru: Либерийский Доллар

en: Lesotho Loti
ru: Лесото Лоти

en: Sente
ru: Цент

en: Loti
ru: Лоти

en: Lithuanian Litas
ru: Литовский Лит

en: Centas
ru: Цент

en: Litai
ru: Литы

en: Latvian Lats
ru: Латвийский Лат

en: Santims
ru: Сантимы

en: Lati
ru: Латы

en: Libyan Dinar
ru: Ливийский Динар

en: Dirham
ru: Дирхам

en: Myanma Kyat
ru: Мьянманский Кьят

en: Pya
ru: Пья

en: Kyat
ru: Кьят

en: Mongolian Tugrik
ru: Монгольский Тугрик

en: Möngö
ru: Мунгу

en: Tugriks
ru: Тугрики

en: Macanese Pataca
ru: Патака Макао

en: Avo
ru: Аво

en: Pataca
ru: Патака

en: Mauritanian Ouguiya
ru: Мавританская Угия

en: Khoums
ru: Хумс

en: Ouguiya
ru: Угия

en: Maltese Pound
ru: Мальтийский Фунт

en: Mauritian Rupee
ru: Маврикийская Рупия

en: Malaysian Ringgit
ru: Малайзийский Ринггит

en: Ringgits
ru: Ринггиты

en: Mozambican Metical
ru: Мозамбикский Метикал

en: Metical
ru: Метикал

en: Namibian Dollar
ru: Намибийский Доллар

en: Nigerian Naira
ru: Нигерийская Найра

en: Kobo
ru: Кобо

en: Naira
ru: Найра

en: Nicaraguan Cordoba Oro
ru: Никарагуанский Кордоба Оро

en: Krone
ru: Крона

en: Nepalese Rupee
ru: Непальская Рупия

en: Panamanian Balboa
ru: Панамский Бальбоа

en: Balboa
ru: Бальбоа

en: Peruvian Nuevo Sol
ru: Перуанский новый соль

en: Nuevos Sole
ru: Новый соль

en: Papua New Guinean Kina
ru: Кина Папуа-Новой Гвинеи

en: Toea
ru: Тойя

en: Philippine Peso
ru: Филиппинское Песо

en: Pakistani Rupee
ru: Пакистанская Рупия

en: Grosz
ru: Грош

en: Paraguayan Guarani
ru: Парагвайский Гуарани

en: Qatari Rial
ru: Катарский Риал

en: Rial
ru: Риал

en: Rhodesian Dollar
ru: Родезийский Доллар

en: Romanian Leu
ru: Румынский Лей

en: Leu
ru: Лей

en: Serbian Dinar
ru: Сербский Динар

en: Dinars
ru: Динара

en: Saudi Riyal
ru: Саудовский Риял

en: Hallallah
ru: Халал

en: Riyals
ru: Рияла

en: Solomon Islands Dollar
ru: Доллар Соломоновых Островов

en: Seychellois Rupee
ru: Сейшельская Рупия

en: Old Sudanese Dinar
ru: Старый Суданский Динар

en: Öre
ru: Эре

en: Kronor
ru: Крон

en: Saint Helena Pound
ru: Фунт острова Святой Елены

en: Sierra Leonean Leone
ru: Сьерра-Леонский Леоне

en: Leone
ru: Леоне

en: Somali Shilling
ru: Сомалийский Шиллинг

en: Surinamese Dollar
ru: Суринамский Доллар

en: Suriname Guilder
ru: Суринамский Гульден

en: São Tomé and Príncipe Dobra
ru: Добра Сан-Томе и Принсипи

en: Dobra
ru: Добра

en: Syrian Pound
ru: Сирийский Фунт

en: Swazi Lilangeni
ru: Свазилендский Лилангени

en: Lilangeni
ru: Лиланджени

en: Thai Baht
ru: Тайский Бат

en: Satang
ru: Сатанг

en: Baht
ru: Бат

en: Tunisian Dinar
ru: Тунисский Динар

en: Millime
ru: Миллим

en: Tongan Paʻanga
ru: Тонганская Паанга

en: Senit
ru: Сенити

en: Turkish Lira
ru: Турецкая Лира

en: Kurus
ru: Куруш

en: Trinidad and Tobago Dollar
ru: Доллар Тринидада и Тобаго

en: New Taiwan Dollar
ru: Новый Тайваньский Доллар

en: New Dollar
ru: Новый доллар

en: Tanzanian Shilling
ru: Танзанийский Шиллинг

en: Ukrainian Hryvnia
ru: Украинская Гривна

en: Kopiyka
ru: Копейка

en: Hryvnia
ru: Гривна

en: Ugandan Shilling
ru: Угандийский Шиллинг

en: United States Dollar
ru: Доллар США

en: Uruguayan Peso
ru: Уругвайское Песо

en: Venezuelan Bolívar Fuerte
ru: Венесуэльский Боливар Фуэрте

en: Vietnamese Dong
ru: Вьетнамский Донг

en: Hà
ru: Хао

en: Dong
ru: Донг

en: Vanuatu Vatu
ru: Вануатский Вату

en: Vatu
ru: Вату

en: Samoan Tala
ru: Самоанская Тала

en: Sene
ru: Сене

en: Tala
ru: Тала

en: CFA Franc BEAC
ru: Франк КФА ВЕАС

en: East Caribbean Dollar
ru: Восточно-Карибский Доллар

en: CFA Franc BCEAO
ru: Франк КФА ВСЕАО

en: CFP Franc
ru: Франк КФП

en: Yemeni Rial
ru: Йеменский Риал

en: South African Rand
ru: Южноафриканский Ранд

en: Rand
ru: Ранд

en: Zambian Kwacha
ru: Замбийская Квача

en: Ngwee
ru: Нгве

en: Kwacha
ru: Квача

en: Russian Ruble
ru: Российский рубль

en: Kopek
ru: Копейка

en: Ruble
ru: Рубль

en: Iranian Rial
ru: Иранский Риал

en: Toman
ru: Туман

en: Bulgarian lev
ru: Болгарский Лев

en: Stotinka
ru: Стотинка

en: Lev
ru: Лев

en: Haléř
ru: Геллер

en: Koruna
ru: Крона

en: United Arab Emirates Dirham
ru: Дирхам Объединённых Арабских Эмиратов

en: Moroccan Dirham
ru: Марокканский дирхам

en: Santimat
ru: Сантим

en: Dirhams
ru: Дирхамы

en: Polish Złoty
ru: Польский злотый

en: Złotych
ru: Злотых

en: Kazakhstani tenge
ru: Казахстанский тенге

en: Tiyn
ru: Тиын

en: Tenge
ru: Тенге

en: Israeli New Shekel
ru: Израильский новый шекель

en: Belarusian ruble
ru: Белорусский рубль

en: Kyrgyzstani Som
ru: Кыргызский сом

en: Som
ru: Сом

en: Tyiyn
ru: Тыйын

en: Moldovan leu
ru: Молдавский лей

en: bani
ru: бань

en: Lei
ru: Лей

en: Fen
ru: Фынь

en: Yuan
ru: Юань

en: Macedonian denar
ru: Македонский денар

en: Deni
ru: Дени

en: Denari
ru: Денари
