Simple Currency Converter (7.x-1.1) - en to fi translation catalogue (182 entries)

en: None
fi: Ei mitään

en: Email
fi: Sähköpostiosoite

en: Disclaimer
fi: Vastuuvapausilmoitus

en: Sent
fi: Lähetetty

en: Canadian Dollar
fi: Kanadan dollari

en: Australian Dollar
fi: Australian Dollari

en: Japanese Yen
fi: Japanin yen

en: Swiss Franc
fi: Sveitsin frangi

en: Danish Krone
fi: Tanskan kruunu

en: Hong Kong Dollar
fi: Hong Kongin dollari

en: Hungarian Forint
fi: Unkarin forintti

en: Norwegian Krone
fi: Norjan kruunu

en: New Zealand Dollar
fi: Uuden Seelannin dollari

en: Swedish Krona
fi: Ruotsin kruunu

en: Singapore Dollar
fi: Singaporen dollari

en: Mexican Peso
fi: Meksikon peso

en: Lira
fi: Liira

en: Guarani
fi: guarani

en: Dollar
fi: Dollari

en: Pound
fi: Punta

en: Cent
fi: Sentti

en: Afghan Afghani
fi: Afganistanin Afgaani

en: Afghani
fi: Afgaani

en: Netherlands Antillean Guilder
fi: Hollannin Antillien Floriini

en: Guilder
fi: Floriini

en: Argentine Peso Moneda Nacional
fi: Argentiinan Peso (Peso Moneda Nacional)

en: Argentine Peso
fi: Argentiinan Peso

en: Aruban Florin
fi: Aruban Floriini

en: Azerbaijanian Manat
fi: Azerbaidžanin manat

en: New Manat
fi: Uusi Manat

en: Bosnia-Herzegovina Convertible Mark
fi: Bosnian ja Hertsegovinan vaihdettava markka

en: Fening
fi: Penni

en: Convertible Marka
fi: Vaihdettava markka

en: Barbadian Dollar
fi: Barbadoksen dollari

en: Bangladeshi Taka
fi: Bangladeshin taka

en: Bahraini Dinar
fi: Bahrainin dinaari

en: Dinar
fi: Dinaari

en: Burundian Franc
fi: Burundin frangi

en: Franc
fi: Frangi

en: Bermudan Dollar
fi: Bermudan Dollari

en: Brunei Dollar
fi: Brunein Dollari

en: Bolivian Boliviano
fi: Bolivian boliviano

en: Brazilian Real
fi: Brasilian real

en: Bahamian Dollar
fi: Bahaman Dollari

en: Bhutanese Ngultrum
fi: Bhutanin ngultrum

en: Botswanan Pula
fi: Botswanan pula

en: Pulas
fi: Pula

en: Belize Dollar
fi: Belizen dollari

en: Congolese Franc
fi: Kongon frangi

en: Chilean Peso
fi: Chilen peso

en: Chinese Yuan Renminbi
fi: Kiinan renminbi (yuan)

en: Colombian Peso
fi: Kolumbian peso

en: Costa Rican Colón
fi: Costa Rican colon

en: Colón
fi: Colon

en: Cuban Convertible Peso
fi: Kuuban vaihdettava peso

en: Cuban Peso
fi: Kuuban peso

en: Cape Verdean Escudo
fi: Kap Verden escudo

en: Czech Republic Koruna
fi: Tšekin koruna

en: Djiboutian Franc
fi: Djiboutin frangi

en: Øre
fi: Äyri

en: Kroner
fi: Kruunut

en: Dominican Peso
fi: Dominikan peso

en: Algerian Dinar
fi: Algerian dinaari

en: Estonian Kroon
fi: Viron kruunu

en: Krooni
fi: Kruunu

en: Egyptian Pound
fi: Egyptin punta

en: Piastr
fi: Piasteri

en: Eritrean Nakfa
fi: Eritrean nakfa

en: Ethiopian Birr
fi: Etiopian birr

en: Fijian Dollar
fi: Fidžin dollari

en: Falkland Islands Pound
fi: Falklandinsaarten punta

en: British Pound Sterling
fi: Englannin punta

en: Ghanaian Cedi
fi: Ghanan cedi

en: Gibraltar Pound
fi: Gibraltarin punta

en: Gambian Dalasi
fi: Gambian dalasi

en: Guinean Franc
fi: Guinean frangi

en: Guatemalan Quetzal
fi: Guatemalan quetzal

en: Guyanaese Dollar
fi: Guyanan dollari

en: Honduran Lempira
fi: Hondurasin lempira

en: Lempiras
fi: Lempira

en: Croatian Kuna
fi: Kroatian kuna

en: Haitian Gourde
fi: Haitin gourde

en: Forint
fi: Forintti

en: Indonesian Rupiah
fi: Indonesian rupia

en: Rupiahs
fi: Rupiat

en: New Shekels
fi: Uudet shekelit

en: Indian Rupee
fi: Intian rupia

en: Icelandic Króna
fi: Islannin kruunu

en: Jamaican Dollar
fi: Jamaikan dollari

en: Jordanian Dinar
fi: Jordanin dollari

en: Kenyan Shilling
fi: Kenian šillinki

en: Shilling
fi: Šillinki

en: Comorian Franc
fi: Komorien frangi

en: South Korean Won
fi: Etelä-Korean won

en: Kuwaiti Dinar
fi: Kuwaitin dinaari

en: Cayman Islands Dollar
fi: Caymansaarten dollari

en: Laotian Kip
fi: Laosin kip

en: Kips
fi: Kip

en: Lebanese Pound
fi: Libanonin punta

en: Piastre
fi: Piasteri

en: Sri Lanka Rupee
fi: Sri Lankan rupia

en: Liberian Dollar
fi: Liberian dollari

en: Lesotho Loti
fi: Lesothon loti

en: Lithuanian Litas
fi: Liettuan litas

en: Latvian Lats
fi: Latvian lati

en: Libyan Dinar
fi: Libyan dinaari

en: Dirham
fi: Dirhami

en: Myanma Kyat
fi: Myanmarin kyat

en: Mongolian Tugrik
fi: Mongolian tugrik

en: Tugriks
fi: Tugrik

en: Macanese Pataca
fi: Macaon pataca

en: Mauritanian Ouguiya
fi: Mauritanian ouguiya

en: Khoums
fi: Khoum

en: Maltese Pound
fi: Maltan punta

en: Mauritian Rupee
fi: Mauritiuksen rupia

en: Malaysian Ringgit
fi: Malesian ringgit

en: Ringgits
fi: Ringgit

en: Mozambican Metical
fi: Mosambikin metical

en: Namibian Dollar
fi: Namibian dollari

en: Nigerian Naira
fi: Nigerian naira

en: Nicaraguan Cordoba Oro
fi: Nicaraguan cordoba oro

en: Nepalese Rupee
fi: Nepalin rupia

en: Panamanian Balboa
fi: Panaman balboa

en: Peruvian Nuevo Sol
fi: Perun nuevo sol

en: Nuevos Sole
fi: Nuevo sol

en: Papua New Guinean Kina
fi: Papua-Uuden-Guinean kina

en: Philippine Peso
fi: Filippiinien peso

en: Pakistani Rupee
fi: Pakistanin rupia

en: Paraguayan Guarani
fi: Paraguayn guaraní

en: Qatari Rial
fi: Qatarin rial

en: Rhodesian Dollar
fi: Rodesian dollari

en: Romanian Leu
fi: Romanian leu

en: Serbian Dinar
fi: Serbian dinaari

en: Dinars
fi: Dinaari

en: Saudi Riyal
fi: Saudi-Arabian rial

en: Riyals
fi: Rial

en: Solomon Islands Dollar
fi: Solomonsaarten dollari

en: Seychellois Rupee
fi: Seychellien rupia

en: Old Sudanese Dinar
fi: Vanha Sudanin dinaari

en: Saint Helena Pound
fi: Saint Helenan punta

en: Sierra Leonean Leone
fi: Sierra Leonen leone

en: Somali Shilling
fi: Somalian šillinki

en: Surinamese Dollar
fi: Surinamin dollari

en: Suriname Guilder
fi: Surinamin floriini

en: São Tomé and Príncipe Dobra
fi: São Tomén ja Príncipen dobra

en: Syrian Pound
fi: Syyrian punta

en: Swazi Lilangeni
fi: Swazimaan Lilangeni

en: Thai Baht
fi: Thaimaan baht

en: Tunisian Dinar
fi: Tunisian dinaari

en: Tongan Paʻanga
fi: Tongan paʻanga

en: Turkish Lira
fi: Turkin liira

en: Kurus
fi: Kuruş

en: Trinidad and Tobago Dollar
fi: Trinidadin ja Tobagon dollari

en: New Taiwan Dollar
fi: Uusi Taiwanin dollari

en: New Dollar
fi: Uusi dollari

en: Tanzanian Shilling
fi: Tansanian šillinki

en: Ukrainian Hryvnia
fi: Ukrainan hryvnia

en: Kopiyka
fi: Kopeekka

en: Ugandan Shilling
fi: Ugandan šillinki

en: United States Dollar
fi: Yhdysvaltain dollari

en: Uruguayan Peso
fi: Uruguayn peso

en: Venezuelan Bolívar Fuerte
fi: Venezuelan bolívar fuerte

en: Bolivares Fuerte
fi: Bolivar fuerte

en: Vietnamese Dong
fi: Vietnamin dong

en: Vanuatu Vatu
fi: Vanuatun vatu

en: Samoan Tala
fi: Samoan tala

en: CFA Franc BEAC
fi: Keski-Afrikan CFA-frangi BEAC

en: East Caribbean Dollar
fi: Itä-Karibian dollari

en: CFA Franc BCEAO
fi: Länsi-Afrikan CFA-frangi BCEAO

en: CFP Franc
fi: CFP-frangi

en: Yemeni Rial
fi: Jemenin rial

en: South African Rand
fi: Etelä-afrikan rand

en: Zambian Kwacha
fi: Sambian kwacha

en: Russian Ruble
fi: Venäjän rupla

en: Kopek
fi: Kopeekka

en: Ruble
fi: Rupla

en: Iranian Rial
fi: Iranin rial

en: United Arab Emirates Dirham
fi: Yhdistyneiden arabiemiirikuntien dirhami

en: Moroccan Dirham
fi: Marokon dirhami

en: Dirhams
fi: Dirhamit

en: Polish Złoty
fi: Puolan złoty

en: Złotych
fi: Złoty
