Simple Currency Converter (7.x-1.1) - en to fr translation catalogue (173 entries)

en: None
fr: Aucun(e)

en: Email
fr: Courriel

en: Please enter a valid email address.
fr: Veuillez saisir une adresse de courriel valide.

en: Disclaimer
fr: Avertissement

en: Sent
fr: Envoyé

en: Ban
fr: Bannir

en: modules page
fr: page des modules

en: Canadian Dollar
fr: Dollar canadien

en: Australian Dollar
fr: Dollar australien

en: Japanese Yen
fr: Yen japonais

en: Swiss Franc
fr: Franc suisse

en: Danish Krone
fr: Couronne danoise

en: Hong Kong Dollar
fr: Dollar de Hong Kong

en: Hungarian Forint
fr: Forint hongrois

en: Norwegian Krone
fr: Couronne norvégienne

en: New Zealand Dollar
fr: Dollar néo-zélandais

en: Swedish Krona
fr: Couronne suédoise

en: Singapore Dollar
fr: Dollar de Singapour

en: Mexican Peso
fr: Peso mexicain

en: Para
fr: Pará

en: Lira
fr: Livre

en: -- None --
fr: -- Aucun --

en: Pound
fr: Livre

en: Afghan Afghani
fr: Afghani

en: Netherlands Antillean Guilder
fr: Florin des Antilles néerlandaises

en: Guilder
fr: Florin

en: Angolan Kwanza
fr: Kwanza angolais

en: Cêntimo
fr: Centime

en: Argentine Peso Moneda Nacional
fr: Peso argentin (Moneda Nacional)

en: Argentine Peso
fr: Peso argentin

en: Aruban Florin
fr: Florin d'Aruba

en: Azerbaijanian Manat
fr: Manat azerbaïdjanais

en: New Manat
fr: Nouveau Manat

en: Bosnia-Herzegovina Convertible Mark
fr: Mark convertible de Bosnie-Herzégovine

en: Convertible Marka
fr: Marka

en: Barbadian Dollar
fr: Dollar barbadien

en: Bangladeshi Taka
fr: Taka bangladais

en: Bahraini Dinar
fr: Dinar bahreïni

en: Burundian Franc
fr: Franc burundais

en: Bermudan Dollar
fr: Dollar des Bermudes

en: Brunei Dollar
fr: Dollar de Brunei

en: Bolivian Boliviano
fr: Boliviano

en: Brazilian Real
fr: Réal brésilien

en: Bahamian Dollar
fr: Dollar bahaméen

en: Bhutanese Ngultrum
fr: Ngultrum

en: Botswanan Pula
fr: Pula botswanais

en: Belize Dollar
fr: Dollar du Belize

en: Congolese Franc
fr: Franc congolais

en: Chilean Peso
fr: Peso chilien

en: Chinese Yuan Renminbi
fr: Yuan chinois

en: Colombian Peso
fr: Peso colombien

en: Costa Rican Colón
fr: Colón costaricain

en: Céntimo
fr: Centime

en: Cuban Convertible Peso
fr: Peso cubain convertible

en: Cuban Peso
fr: Peso cubain

en: Cape Verdean Escudo
fr: Escudo cap-verdien

en: Czech Republic Koruna
fr: Couronne tchèque

en: Djiboutian Franc
fr: Franc Djibouti

en: Kroner
fr: Couronne

en: Dominican Peso
fr: Peso dominicain

en: Algerian Dinar
fr: Dinar algérien

en: Estonian Kroon
fr: Couronne estonienne

en: Egyptian Pound
fr: Livre égyptienne

en: Eritrean Nakfa
fr: Nakfa érythréen

en: Ethiopian Birr
fr: Birr éthiopien

en: Fijian Dollar
fr: Dollar fidjien

en: Falkland Islands Pound
fr: Livre des Îles Malouines

en: British Pound Sterling
fr: Livre sterling britannique

en: Ghanaian Cedi
fr: Cédi ghanéen

en: Cedi
fr: Cédi

en: Gibraltar Pound
fr: Livre de Gibraltar

en: Gambian Dalasi
fr: Dalasi gambien

en: Guinean Franc
fr: Franc guinéen

en: Guatemalan Quetzal
fr: Quetzal guatémaltèque

en: Guyanaese Dollar
fr: Dollar du Guyana

en: Honduran Lempira
fr: Lempira hondurien

en: Croatian Kuna
fr: Kuna croate

en: Haitian Gourde
fr: Gourde haïtienne

en: Indonesian Rupiah
fr: Roupie indonésienne

en: Rupiahs
fr: Roupies

en: New Shekels
fr: Nouveau shekel

en: Indian Rupee
fr: Roupie indienne

en: Rupee
fr: Roupie

en: Icelandic Króna
fr: Couronne islandaise

en: Kronur
fr: Couronne islandaise

en: Jamaican Dollar
fr: Dollar jamaïcain

en: Jordanian Dinar
fr: Dinar jordanien

en: Kenyan Shilling
fr: Shilling kényan

en: Comorian Franc
fr: Franc comorien

en: South Korean Won
fr: Won sud-coréen

en: Kuwaiti Dinar
fr: Dinar koweïtien

en: Cayman Islands Dollar
fr: Dollar des Îles Caïmans

en: Laotian Kip
fr: Kip laotien

en: Lebanese Pound
fr: Livre libanaise

en: Sri Lanka Rupee
fr: Roupie srilankaise

en: Liberian Dollar
fr: Dollar libérien

en: Lesotho Loti
fr: Loti lesothan

en: Lithuanian Litas
fr: Litas lituanien

en: Latvian Lats
fr: Lats letton

en: Libyan Dinar
fr: Dinar lybien

en: Myanma Kyat
fr: Kyat birman

en: Mongolian Tugrik
fr: Tugrik mongol

en: Macanese Pataca
fr: Pataca de Macao

en: Mauritanian Ouguiya
fr: Ouguiya mauritanien

en: Maltese Pound
fr: Livre maltaise

en: Mauritian Rupee
fr: Roupie mauricienne

en: Malaysian Ringgit
fr: Ringgit malaisien

en: Mozambican Metical
fr: Metical mozambicain

en: Namibian Dollar
fr: Dollar namibien

en: Nigerian Naira
fr: Naira nigérian

en: Nicaraguan Cordoba Oro
fr: Córdoba nicaraguayen

en: Krone
fr: Couronne

en: Nepalese Rupee
fr: Roupie népalaise

en: Panamanian Balboa
fr: Balboa panaméen

en: Peruvian Nuevo Sol
fr: Nuevo sol péruvien

en: Papua New Guinean Kina
fr: Kina de Papouasie-Nouvelle-Guinée

en: Philippine Peso
fr: Peso philippin

en: Pakistani Rupee
fr: Roupie pakistanaise

en: Paraguayan Guarani
fr: Guarani paraguayen

en: Qatari Rial
fr: Riyal qatari

en: Rhodesian Dollar
fr: Dollar rhodésien

en: Romanian Leu
fr: Leu roumain

en: Serbian Dinar
fr: Dinar serbe

en: Saudi Riyal
fr: Riyal saoudien

en: Solomon Islands Dollar
fr: Dollar des îles Salomon

en: Seychellois Rupee
fr: Roupie seychelloise

en: Old Sudanese Dinar
fr: Ancien Dinar soudanais

en: Saint Helena Pound
fr: Livre de Saint-Hélène

en: Sierra Leonean Leone
fr: Leone sierra-léonais

en: Somali Shilling
fr: Shilling somali

en: Surinamese Dollar
fr: Dollar surinamien

en: Suriname Guilder
fr: Florin surinamien

en: São Tomé and Príncipe Dobra
fr: Dobra santoméen

en: Syrian Pound
fr: Livre syrienne

en: Swazi Lilangeni
fr: Lilangeni du Swaziland

en: Thai Baht
fr: Baht thaïlandais

en: Tunisian Dinar
fr: Dinar tunisien

en: Tongan Paʻanga
fr: Paʻanga tongan

en: Turkish Lira
fr: Livre turque

en: Trinidad and Tobago Dollar
fr: Dollar de Trinidad-et-Tobago

en: New Taiwan Dollar
fr: Nouveau dollar taïwanais

en: New Dollar
fr: Nouveau dollar

en: Tanzanian Shilling
fr: Shilling tanzanien

en: Ukrainian Hryvnia
fr: Hryvnia ukrainienne

en: Ugandan Shilling
fr: Shilling ougandais

en: United States Dollar
fr: Dollar américain

en: Uruguayan Peso
fr: Peso uruguayen

en: Venezuelan Bolívar Fuerte
fr: Bolívar fuerte vénézulien

en: Bolivares Fuerte
fr: Bolivar vénézuelien

en: Vietnamese Dong
fr: Dong vietnamien

en: Vanuatu Vatu
fr: Vatu du Vanuatu

en: Samoan Tala
fr: Tala samoan

en: CFA Franc BEAC
fr: Franc CFA BEAC

en: East Caribbean Dollar
fr: Dollar des Caraïbes orientales

en: CFA Franc BCEAO
fr: Franc CFA BCEAO

en: CFP Franc
fr: Franc CFP

en: Yemeni Rial
fr: Rial yéménite

en: South African Rand
fr: Rand sud-africain

en: Zambian Kwacha
fr: Kwacha zambien

en: Russian Ruble
fr: Rouble russe

en: Ruble
fr: Rouble

en: Iranian Rial
fr: Rial iranien

en: Bulgarian lev
fr: Lev bulgare

en: Haléř
fr: Haler

en: Koruna
fr: Couronne tchèque

en: United Arab Emirates Dirham
fr: Dirham des Émirats Arabes Unis

en: Moroccan Dirham
fr: Dirham marocain

en: Polish Złoty
fr: Zloty polonais

en: Złotych
fr: Zlotych

en: Kazakhstani tenge
fr: Tenge kazakh

en: Belarusian ruble
fr: Rouble biélorusse

en: Kyrgyzstani Som
fr: Som du Kirghizistan

en: Moldovan leu
fr: Leu moldave
