Simple Currency Converter (7.x-1.1) - en to it translation catalogue (150 entries)

en: None
it: Nessuno

en: Email
it: E-mail

en: Sent
it: Inviato

en: Ban
it: Espelli

en: Canadian Dollar
it: Dollaro canadese

en: Australian Dollar
it: Dollaro australiano

en: Japanese Yen
it: Yen giapponese

en: Swiss Franc
it: Franco svizzero

en: Danish Krone
it: Corona danese

en: Hong Kong Dollar
it: Dollaro di Hong Kong

en: Hungarian Forint
it: Forint ungherese

en: Norwegian Krone
it: Corona norvegiese

en: New Zealand Dollar
it: Dollaro neozelandese

en: Swedish Krona
it: Corona svedese

en: Singapore Dollar
it: Dollaro di Singapore

en: Mexican Peso
it: Peso messicano

en: Dollar
it: Dollaro

en: Afghan Afghani
it: Afghani afgano

en: Netherlands Antillean Guilder
it: Fiorino delle Antille Olandesi

en: Guilder
it: Fiorino

en: Angolan Kwanza
it: Kwanza angolano

en: Argentine Peso Moneda Nacional
it: Peso Moneda Nacional argentino

en: Argentine Peso
it: Peso argentino

en: Aruban Florin
it: Fiorino di Aruba

en: Azerbaijanian Manat
it: Manat azerbaijano

en: Bosnia-Herzegovina Convertible Mark
it: Marco convertibile della Bosnia-Erzegovina

en: Barbadian Dollar
it: Dollaro barbadiense

en: Bangladeshi Taka
it: Taka del Bangladesh

en: Bahraini Dinar
it: Dinaro del Bahrain

en: Dinar
it: Dinaro

en: Burundian Franc
it: Franco del Burundi

en: Franc
it: Franco

en: Bermudan Dollar
it: Dollaro di Bermuda

en: Brunei Dollar
it: Dollaro del Brunei

en: Bolivian Boliviano
it: Boliviano

en: Brazilian Real
it: Real brasiliano

en: Bahamian Dollar
it: Dollaro delle Bahamas

en: Bhutanese Ngultrum
it: Ngultrum butanese

en: Botswanan Pula
it: Pula del Botswana

en: Belize Dollar
it: Dollaro del Belize

en: Congolese Franc
it: Franco congolese

en: Chilean Peso
it: Peso cileno

en: Chinese Yuan Renminbi
it: Yuan renmimbi cinese

en: Colombian Peso
it: Peso colombiano

en: Costa Rican Colón
it: Colón del Costa Rica

en: Cuban Convertible Peso
it: Peso convertibile cubano

en: Cuban Peso
it: Peso cubano

en: Cape Verdean Escudo
it: Escudo di Capo Verde

en: Czech Republic Koruna
it: Corona della Repubblica Ceca

en: Djiboutian Franc
it: Franco di Djibuti

en: Dominican Peso
it: Peso domenicano

en: Algerian Dinar
it: Dinaro algerino

en: Estonian Kroon
it: Corona estone

en: Egyptian Pound
it: Sterlina egiziana

en: Eritrean Nakfa
it: Nakfa eritreo

en: Ethiopian Birr
it: Birr etiope

en: Fijian Dollar
it: Dollaro delle Fiji

en: Falkland Islands Pound
it: Sterlina delle Isole Falkland

en: British Pound Sterling
it: Sterlina inglese

en: Ghanaian Cedi
it: Cedi Ghanese

en: Gibraltar Pound
it: Sterlina di Gibilterra

en: Gambian Dalasi
it: Dalasi del Gambia

en: Guinean Franc
it: Franco della Guinea

en: Guatemalan Quetzal
it: Quetzal guatemalteco

en: Guyanaese Dollar
it: Dollaro della Guyana

en: Honduran Lempira
it: Lempira honduregno

en: Croatian Kuna
it: Kuna croata

en: Haitian Gourde
it: Gourde haitiano

en: Indonesian Rupiah
it: Rupia indonesiana

en: Indian Rupee
it: Rupia indiana

en: Icelandic Króna
it: Corona islandese

en: Jamaican Dollar
it: Dollaro jamaicano

en: Jordanian Dinar
it: Dinaro giordano

en: Kenyan Shilling
it: Scellino keniota

en: Shilling
it: Scellino

en: Comorian Franc
it: Franco delle Comore

en: South Korean Won
it: Won sudcoreano

en: Kuwaiti Dinar
it: Dinaro kuwaitiano

en: Cayman Islands Dollar
it: Dollaro delle isole Cayman

en: Laotian Kip
it: Kip del Laos

en: Lebanese Pound
it: Sterlina libanese

en: Sri Lanka Rupee
it: Rupia dello Sri Lanka

en: Liberian Dollar
it: Dollaro liberiano

en: Lesotho Loti
it: Loti del Lesotho

en: Lithuanian Litas
it: Litas lituano

en: Latvian Lats
it: Lats lettone

en: Libyan Dinar
it: Dinaro libico

en: Myanma Kyat
it: Kyat del Myanmar

en: Mongolian Tugrik
it: Tugrik mongolo

en: Macanese Pataca
it: Pataca macanese

en: Mauritanian Ouguiya
it: Ouguiya mauriziano

en: Maltese Pound
it: Sterlina maltese

en: Mauritian Rupee
it: Rupia mauriziana

en: Malaysian Ringgit
it: Ringgit malese

en: Mozambican Metical
it: Metical del Mozambico

en: Namibian Dollar
it: Dollaro namibiano

en: Nigerian Naira
it: Naira nigeriano

en: Nicaraguan Cordoba Oro
it: Cordoba Oro nicaraguense

en: Nepalese Rupee
it: Rupia nepalese

en: Panamanian Balboa
it: Balboa panamense

en: Peruvian Nuevo Sol
it: Nuevo Sol peruviano

en: Papua New Guinean Kina
it: Kina di Papua Nuova Guinea

en: Philippine Peso
it: Peso filippino

en: Pakistani Rupee
it: Rupia pakistana

en: Paraguayan Guarani
it: Guarani paraguaiano

en: Qatari Rial
it: Rial del Qatar

en: Rhodesian Dollar
it: Dollaro rodesiano

en: Romanian Leu
it: Leu romeno

en: Serbian Dinar
it: Dinaro serbo

en: Saudi Riyal
it: Riyal saudita

en: Solomon Islands Dollar
it: Dollaro delle Isole Solomon

en: Seychellois Rupee
it: Rupie delle Seychelles

en: Old Sudanese Dinar
it: Vecchio Dinaro sudanese

en: Saint Helena Pound
it: Sterlina di Saint Helena

en: Sierra Leonean Leone
it: Leone della Sierra Leone

en: Somali Shilling
it: Scellino somalo

en: Surinamese Dollar
it: Dollaro del Suriname

en: Suriname Guilder
it: Fiorino del Suriname

en: São Tomé and Príncipe Dobra
it: Dobra di São Tomé e Príncipe

en: Syrian Pound
it: Sterlina siriana

en: Swazi Lilangeni
it: Lilangeni dello Swazi

en: Thai Baht
it: Baht tailandese

en: Tunisian Dinar
it: Dinaro tunisino

en: Tongan Paʻanga
it: Pa'anga di Tonga

en: Turkish Lira
it: Lira turca

en: Trinidad and Tobago Dollar
it: Dollaro di Trinidad e Tobago

en: New Taiwan Dollar
it: Nuovo dollaro taiwanese

en: Tanzanian Shilling
it: Scellino tanzanese

en: Ukrainian Hryvnia
it: Hryvnia ucraino

en: Ugandan Shilling
it: Scellino ugandese

en: United States Dollar
it: Dollaro statunitense

en: Uruguayan Peso
it: Peso uruguaiano

en: Venezuelan Bolívar Fuerte
it: Bolívar forte venezuelano

en: Vietnamese Dong
it: Dong vietnamita

en: Vanuatu Vatu
it: Vatu di Vanuatu

en: Samoan Tala
it: Tala di Samoa

en: East Caribbean Dollar
it: Dollaro dei Caraibi orientali

en: Yemeni Rial
it: Rial yemenita

en: South African Rand
it: Rand sudafricano

en: Zambian Kwacha
it: Kwacha dello Zambia

en: Russian Ruble
it: Rublo russo

en: Iranian Rial
it: Rial iraniano

en: United Arab Emirates Dirham
it: Dirham degli Emirati Arabi Uniti

en: Moroccan Dirham
it: Dirham marocchino

en: Dirhams
it: Dirham

en: Polish Złoty
it: Złoty polacco

en: Kazakhstani tenge
it: Tenge kazako

en: Belarusian ruble
it: Rublo bielorusso

en: Kyrgyzstani Som
it: Som kirghiso

en: Moldovan leu
it: Leu moldovo
