Simple Currency Converter (7.x-1.2) - en to uk translation catalogue (297 entries)

en: None
uk: Немає

en: Email
uk: Електронна пошта

en: Please enter a valid email address.
uk: Прохання ввести коректну адресу електронної пошти

en: Disclaimer
uk: Права

en: Sent
uk: Сент

en: Ban
uk: Заборонити

en: modules page
uk: сторінка модулів

en: Euro
uk: Євро

en: Canadian Dollar
uk: Канадський долар

en: Australian Dollar
uk: Австралійський долар

en: Japanese Yen
uk: Японська єна

en: Swiss Franc
uk: Швейцарський франк

en: Danish Krone
uk: Данська крона

en: Hong Kong Dollar
uk: Гонконгський долар

en: Hungarian Forint
uk: Угорський форинт

en: Norwegian Krone
uk: Норвезька крона

en: New Zealand Dollar
uk: Новозеландський долар

en: Swedish Krona
uk: Шведська крона

en: Singapore Dollar
uk: Сингапурський долар

en: Yen
uk: Єна

en: Mexican Peso
uk: Мексиканське песо

en: Cordoba
uk: Кордова

en: Para
uk: Пара

en: Lira
uk: Ліра

en: -- None --
uk: -- Немає --

en: Guarani
uk: Ґуарані

en: Dollar
uk: Долар

en: Pound
uk: Фунт

en: Cent
uk: Цент

en: Lipa
uk: Ліпа

en: Afghan Afghani
uk: Афганський Афгані

en: Pul
uk: Пул

en: Afghani
uk: Афгані

en: Netherlands Antillean Guilder
uk: Нідерландський антилський гульден

en: Guilder
uk: Гульден

en: Angolan Kwanza
uk: Ангольска кванза

en: Cêntimo
uk: Сентімо

en: Kwanza
uk: Кванза

en: Argentine Peso Moneda Nacional
uk: Аргентинський песо національної валюти

en: Centavos
uk: Сентаво

en: Peso
uk: Песо

en: Argentine Peso
uk: Аргентинське песо

en: Centavo
uk: Сентаво

en: Aruban Florin
uk: Арубський флорін

en: Azerbaijanian Manat
uk: Азербайджанський манат

en: Qəpik
uk: Гяпік

en: New Manat
uk: Новий манат

en: Bosnia-Herzegovina Convertible Mark
uk: Конвертовна марка Боснії і Герцеґовини

en: Fening
uk: Фенінг

en: Convertible Marka
uk: Конвертовна марка

en: Barbadian Dollar
uk: Барбадоський долар

en: Bangladeshi Taka
uk: Бангладеська така

en: Paisa
uk: Пойша

en: Taka
uk: Така

en: Bahraini Dinar
uk: Бахрейнський динар

en: Fils
uk: Філс

en: Dinar
uk: Динар

en: Burundian Franc
uk: Бурундійський франк

en: Centime
uk: Сантим

en: Franc
uk: Франк

en: Bermudan Dollar
uk: Бермудський долар

en: Brunei Dollar
uk: Брунейський долар

en: Sen
uk: Сен

en: Bolivian Boliviano
uk: Болівіано

en: Bolivianos
uk: Болівіани

en: Brazilian Real
uk: Бразильський реал

en: Reais
uk: Реали

en: Bahamian Dollar
uk: Багамський долар

en: Bhutanese Ngultrum
uk: Бутанський нгултрум

en: Chetrum
uk: Четрум

en: Ngultrum
uk: Нгултрум

en: Botswanan Pula
uk: Ботсванська пула

en: Thebe
uk: Тхебе

en: Pulas
uk: Пули

en: Belize Dollar
uk: Белізький долар

en: Congolese Franc
uk: Конголезький франк

en: Rappen
uk: Рапен

en: Centésimo
uk: Сентесимо

en: Escudo
uk: Ескудо

en: Chilean Peso
uk: Чилійське песо

en: Chinese Yuan Renminbi
uk: Китайський Юань Женьміньбі

en: Colombian Peso
uk: Колумбійське песо

en: Costa Rican Colón
uk: Костариканський колон

en: Céntimo
uk: Сентімо

en: Colón
uk: Колон

en: Cuban Convertible Peso
uk: Кубинське конвертоване песо

en: Cuban Peso
uk: Кубинське песо

en: Cape Verdean Escudo
uk: Ескудо Кабо-Верде

en: Czech Republic Koruna
uk: Чеська крона

en: Djiboutian Franc
uk: Джибутійський франк

en: Øre
uk: Ере

en: Kroner
uk: Крони

en: Dominican Peso
uk: Домініканське песо

en: Algerian Dinar
uk: Алжирський динар

en: Santeem
uk: Сантім

en: Estonian Kroon
uk: Естонська крона

en: Krooni
uk: Крони

en: Egyptian Pound
uk: Єгипетський фунт

en: Piastr
uk: Піастра

en: Eritrean Nakfa
uk: Еритрейська накфа

en: Nakfa
uk: Накфа

en: Ethiopian Birr
uk: Ефіопський бир

en: Santim
uk: Сантим

en: Birr
uk: Бир

en: Fijian Dollar
uk: Фіджийський долар

en: Falkland Islands Pound
uk: Фунт Фолклендських островів

en: Penny
uk: Пенні

en: British Pound Sterling
uk: Британський фунт стерлінгів

en: Ghanaian Cedi
uk: Ганський седі

en: Pesewa
uk: Песева

en: Cedi
uk: Седі

en: Gibraltar Pound
uk: Гібралтарський фунт

en: Gambian Dalasi
uk: Гамбійський даласі

en: Butut
uk: Бутут

en: Dalasis
uk: Даласі

en: Guinean Franc
uk: Гвінейський франк

en: Guatemalan Quetzal
uk: Гватемальський кецаль

en: Quetzales
uk: Кецалі

en: Guyanaese Dollar
uk: Гаянський долар

en: Honduran Lempira
uk: Гондураська  лемпіра

en: Lempiras
uk: Лемпіри

en: Croatian Kuna
uk: Хорватська куна

en: Kuna
uk: Куна

en: Haitian Gourde
uk: Гаїтянський гурд

en: Gourde
uk: Гурд

en: Forint
uk: Форинт

en: Indonesian Rupiah
uk: Індонезійська рупія

en: Rupiahs
uk: Рупії

en: Agora
uk: Агора

en: New Shekels
uk: Нові шекелі

en: Indian Rupee
uk: Індійська рупія

en: Rupee
uk: Рупія

en: Icelandic Króna
uk: Ісландська крона

en: Eyrir
uk: Ейре

en: Kronur
uk: Крони

en: Jamaican Dollar
uk: Ямайський долар

en: Jordanian Dinar
uk: Йорданський динар

en: Kenyan Shilling
uk: Кенійський шилінг

en: Shilling
uk: Шилінг

en: Comorian Franc
uk: Коморський франк

en: South Korean Won
uk: Південнокорейська вона

en: Jeon
uk: Чон

en: Won
uk: Вона

en: Kuwaiti Dinar
uk: Кувейтський динар

en: Cayman Islands Dollar
uk: Долар Кайманових островів

en: Laotian Kip
uk: Лаоський кіп

en: Att
uk: Ат

en: Kips
uk: Кіпи

en: Lebanese Pound
uk: Ліванський фунт

en: Piastre
uk: Піастр

en: Sri Lanka Rupee
uk: Рупія Шрі-Ланки

en: Liberian Dollar
uk: Ліберійський долар

en: Lesotho Loti
uk: Лоті Лесото

en: Sente
uk: Сенте

en: Loti
uk: Лоті

en: Lithuanian Litas
uk: Литовський лит

en: Centas
uk: Цент

en: Litai
uk: Літи

en: Latvian Lats
uk: Латвійський лат

en: Santims
uk: Сантим

en: Lati
uk: Літи

en: Libyan Dinar
uk: Лівійський динар

en: Dirham
uk: Дирхам

en: Myanma Kyat
uk: М’янмський к’ят

en: Pya
uk: П’я

en: Kyat
uk: К’ят

en: Mongolian Tugrik
uk: Монгольський тугрик

en: Möngö
uk: Мунгу

en: Tugriks
uk: Тугрики

en: Macanese Pataca
uk: Патака Макао

en: Avo
uk: Аво

en: Pataca
uk: Патака

en: Mauritanian Ouguiya
uk: Мавританська угія

en: Khoums
uk: Хумс

en: Ouguiya
uk: Угія

en: Maltese Pound
uk: Мальтійський фунт

en: Mauritian Rupee
uk: Маврикійська рупія

en: Malaysian Ringgit
uk: Малайзійський рінгіт

en: Ringgits
uk: Рінгіти

en: Mozambican Metical
uk: Мозамбіцький метікал

en: Metical
uk: Метікал

en: Namibian Dollar
uk: Намібійський долар

en: Nigerian Naira
uk: Нігерійська найра

en: Kobo
uk: Кобо

en: Naira
uk: Найра

en: Nicaraguan Cordoba Oro
uk: Нікарагуанська кордоба

en: Krone
uk: Крона

en: Nepalese Rupee
uk: Непальська рупія

en: Panamanian Balboa
uk: Панамське бальбоа

en: Balboa
uk: Бальбоа

en: Peruvian Nuevo Sol
uk: Перуанський новий соль

en: Nuevos Sole
uk: Новий соль

en: Papua New Guinean Kina
uk: Кіна Папуа — Нової Гвінеї

en: Toea
uk: Тойя

en: Philippine Peso
uk: Філіппінське песо

en: Pakistani Rupee
uk: Пакистанська рупія

en: Grosz
uk: Грош

en: Paraguayan Guarani
uk: Парагвайський ґуарані

en: Qatari Rial
uk: Катарський ріал

en: Rial
uk: Ріал

en: Rhodesian Dollar
uk: Родезійський долар

en: Romanian Leu
uk: Румунський лей

en: Leu
uk: Лей

en: Serbian Dinar
uk: Сербський динар

en: Dinars
uk: Динари

en: Saudi Riyal
uk: Саудівський ріал

en: Hallallah
uk: Халал

en: Riyals
uk: Ріали

en: Solomon Islands Dollar
uk: Долар Соломонових островів

en: Seychellois Rupee
uk: Сейшельська рупія

en: Old Sudanese Dinar
uk: Старий суданський динар

en: Öre
uk: Ере

en: Kronor
uk: Крони

en: Saint Helena Pound
uk: Фунт острова Святої Єлени

en: Sierra Leonean Leone
uk: Леоне Сьєрра-Леоне

en: Leone
uk: Леоне

en: Somali Shilling
uk: Сомалійський шилінг

en: Surinamese Dollar
uk: Суринамський долар

en: Suriname Guilder
uk: Суринамський гульден

en: São Tomé and Príncipe Dobra
uk: Добра Сан-Томе і Принсіпі

en: Dobra
uk: Добра

en: Syrian Pound
uk: Сирійський фунт

en: Swazi Lilangeni
uk: Свазілендський ліланджені

en: Lilangeni
uk: Ліланджені

en: Thai Baht
uk: Тайський бат

en: Satang
uk: Сатанг

en: Baht
uk: Бат

en: Tunisian Dinar
uk: Туніський Динар

en: Millime
uk: Міллім

en: Tongan Paʻanga
uk: Тонганська паанга

en: Senit
uk: Сеніті

en: Paʻanga
uk: Паанга

en: Turkish Lira
uk: Турецька ліра

en: Kurus
uk: Куруш

en: Trinidad and Tobago Dollar
uk: Долар Тринідаду та Тобаго

en: New Taiwan Dollar
uk: Новий тайванський долар

en: New Dollar
uk: Новий долар

en: Tanzanian Shilling
uk: Танзанійський шилінг

en: Senti
uk: Цент

en: Ukrainian Hryvnia
uk: Українська гривня

en: Kopiyka
uk: Копійка

en: Hryvnia
uk: Гривня

en: Ugandan Shilling
uk: Угандійський шилінг

en: United States Dollar
uk: Долар США

en: Uruguayan Peso
uk: Уругвайське Песо

en: Venezuelan Bolívar Fuerte
uk: Венесуельський болівар фуерте

en: Bolivares Fuerte
uk: Болівари фуерте

en: Vietnamese Dong
uk: В’єтнамський донг

en: Hà
uk: Хао

en: Dong
uk: Донг

en: Vanuatu Vatu
uk: Вануатський вату

en: Vatu
uk: Вату

en: Samoan Tala
uk: Самоанська тала

en: Sene
uk: Сене

en: Tala
uk: Тала

en: CFA Franc BEAC
uk: Франк КФА BEAC

en: East Caribbean Dollar
uk: Східно-карибський долар

en: CFA Franc BCEAO
uk: Франк CFA

en: CFP Franc
uk: Французький Тихоокеанський франк

en: Yemeni Rial
uk: Єменський Реал

en: South African Rand
uk: Південноафриканський ранд

en: Rand
uk: Ранд

en: Zambian Kwacha
uk: Замбійська квача

en: Ngwee
uk: Нгве

en: Kwacha
uk: Квача

en: Russian Ruble
uk: Московський рубль

en: Kopek
uk: Копійка

en: Ruble
uk: Рубль

en: Iranian Rial
uk: Іранський ріал

en: Toman
uk: Туман

en: Bulgarian lev
uk: Болгарський лев

en: Stotinka
uk: Стотинка

en: Lev
uk: Лев

en: Haléř
uk: Галер

en: Koruna
uk: Крона

en: United Arab Emirates Dirham
uk: Дирхам Об’єднаних Арабських Еміратів

en: Moroccan Dirham
uk: Марокканський дірхам

en: Santimat
uk: Сантим

en: Dirhams
uk: Дірхами

en: Polish Złoty
uk: Польський злотий

en: Złotych
uk: Злотих

en: Kazakhstani tenge
uk: Казахстанський теньге

en: Tiyn
uk: Тіюн

en: Tenge
uk: Теньге

en: Israeli New Shekel
uk: Ізраїльський новий шекель

en: Belarusian ruble
uk: Білоруський рубль

en: Kyrgyzstani Som
uk: Киргизький сом

en: Som
uk: Сом

en: Tyiyn
uk: Тийин

en: Moldovan leu
uk: Молдавський лей

en: bani
uk: Бані

en: Lei
uk: Леї

en: Fen
uk: Фень

en: Yuan
uk: Юань

en: Macedonian denar
uk: Македонський денар

en: Deni
uk: Дені

en: Denari
uk: Денари
