Simple Google Maps (7.x-1.4) - en to de translation catalogue (13 entries)

en: Language
de: Sprache

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: General settings
de: Allgemeine Einstellungen

en: Link text
de: Link-Text

en: Map
de: Karte

en: Satellite
de: Satellit

en: Map type
de: Kartentyp

en: Google Maps API key
de: API-Key für Google Maps

en: Zoom level
de: Vergrößerungsstufe

en: Terrain
de: Gelände

en: View larger map
de: Größere Kartenansicht anzeigen

en: Provides a Google Maps link/map formatter for simple Text fields
de: Ermöglicht es einfache Textfelder mit dem Anzeigeformat Google-Maps-Link/Google-Map zu versehen.
