Simple LDAP (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (12 entries)

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Name
pt: Nome

en: Import
pt: Importar

en: Basic Settings
pt: Configurações Básicas

en: Advanced Settings
pt: Configurações avançadas

en: Host
pt: Servidor

en: Roles
pt: Papéis

en: Advanced
pt: Avançado

en: Users
pt: Usuários

en: Port
pt: Porta

en: Read-only
pt: Somente leitura
